Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoło, zagraj o laptopy. Szczegóły konkursu na wpisy do Regiopedii

Redakcja
Czołówka najaktywniejszych uczestników naszego konkursu ma już po kilkaset punktów. Ale rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpi dopiero w połowie lipca. Jaką przyjąć taktykę, żeby mieć szansę na zdobycie nagród? Najlepiej przestudiować regulamin.

Organizujemy bezpłatne spotkania informacyjne

Organizujemy bezpłatne spotkania informacyjne

Jeśli jesteś dyrektorem szkoły, nauczycielem lub aktywnym uczniem, interesujesz się "Regiopedią", chcesz przyłączyć się do jej tworzenia i zgłosić udział swojej szkoły w naszym konkursie, możesz skorzystać z konsultacji z opiekunami portalu.

Działamy w każdej redakcji "Głosu Dziennika Pomorza". Zadzwoń albo wyślij e-maila. Opowiemy o portalu, doradzimy w sprawach merytorycznych i technicznych.

Już od 20 kwietnia planujemy spotkania z pedagogami w szkołach, na początek w Szczecinie, Koszalinie i Słupsku. Szczegółów dotyczących daty, godziny i miejsca spotkania dowiecie sie Państwo, dzwoniąc do opiekunów Regiopedii w poszczególnych miastach lub wysyłając do nich e-maile.

Przypomnijmy: konkurs pod nazwą "Regiopedia - Encyklopedia Regionu. Zachodniopomorskie i Pomorskie" rozpoczął się 23 marca. Rozstrzygnięcie - w połowie lipca, a hasła, które będą brane pod uwagę w konkursie, muszą być wpisane do portalu w terminie do 30 czerwca włącznie.

Przystąpić do rywalizacji można w każdym momencie przed tym terminem, ale - naszym zdaniem - najlepiej uczynić to niezwłocznie. Tym bardziej że samo uczestnictwo w konkursie to też element edukacji regionalnej. - Regiopedia to świetny pomysł - powiedział nam Jacek Stec, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Koszalinie. Budując hasła, uczniowie wraz z nauczycielami budują także dla siebie bazę danych o lokalnych zabytkach, pomnikach przyrody, wydarzeniach historycznych, czy legendach związanych z bliższą i dalszą okolicą w regionie.

Zasady konkursu

Chodzi w nim nie tylko o stworzenie internetowej bazy informacji o regionie zachodniopomorskim i pomorskim. Ma on służyć także ocaleniu od zapomnienia miejsc, ludzi, przejawów kultury, przyrody i wydarzeń z historii istotnych dla regionu, a niedostatecznie upowszechnionych. Konkurs odbywa się na stronach internetowych Regiopedii. Tam też już po świętach pełne brzmienie regulaminu.

W konkursie może wziąć udział każda szkoła, która w czasie jego twania wypełni i prześle do nas formularz zgłoszenia szkoły, dostępny na podanych stronach. Hasła dla każdej ze szkół może dodawać każdy uczeń i nauczyciel tejże szkoły, który w trakcie konkursu zaloguje się na stronie www.regiopedia.pl, wybierze domenę: pomorski.regiopedia.pl lub zachodniopomorski.regiopedia.pl i przystąpi do konkursu. Aby to zrobić, należy po wejściu na stronę i wybraniu odpowiedniej kategorii konkursu kliknąć w przycisk "Dołącz do konkursu".

Hasła można dodawać na trzy sposoby: poprzez portal www.regiopedia.pl (gdzie uczestnik musi być zarejestrowany i posiadać swój login), pocztą e-mail (zgłoszenia należy przesyłać pod adres [email protected]) lub listownie z dopiskiem REGIOPEDIA pod jeden z trzech adresów: Redakcja "Głosu Koszalińskiego", ul. Mickiewicza 24, 75-004 Koszalin, Redakcja "Głosu Szczecińskiego", ul. Nowy Rynek 3, 71-875 Szczecin lub Redakcja "Głosu Pomorza", ul. H. Pobożnego 19, 76-200 Słupsk.

Ocena haseł i nagrody

Pod pojęciem hasła rozumiemy tekst, który spełnia przynajmniej w minimalnym zakresie wymagania formalne tekstu encyklopedycznego. Dołączenie zdjęcia lub filmu powoduje wyższą ocenę hasła. Uwaga: w konkursie biorą udział hasła dotyczące regionu zachodniopomorskiego i pomorskiego, które muszą być materiałami autorskimi, czyli nie skopiowanymi. Moderator ma prawo usuwać hasła niespełniające wymogów.

Nagrodami w konkursie są: za I miejsce: laptop, za II: cyfrowy aparat fotograficzny, za III: cyfrowy aparat fotograficzny. Za kolejne lokaty, do X włącznie, będą wyróżnienia i upominki firmowe.

Kryteria oceny: punktem wyjścia będzie wartość punktowa wpisów, jednak to nie ona zadecyduje. Wpisy, w oparciu o komentarze i oceny wystawione przez internautów, oceni komisja konkursowa, w której znajdą się znani regionaliści, m.in. Andrzej Remelski, legendarny przewodnik - gawędziarz ze Słupska, oraz Olgierd Wacławik, pasjonat krajoznwastwa ze Szczecina. Z ramienia redakcji znajdą się dziennikarze opiekujący się portalem: Marcin Barnowski, Cezary Sołowij i Marek Rudnicki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza