Szlagier we Wrocławiu

Redakcja
Ekstraklasa koszykarzy. W najciekawszym spotkaniu 11. kolejki ekstraklasy koszykarzy zespół Idei Śląska Wrocław przegrał na własnym parkiecie po dogrywce z Prokomem Treflem Sopot 93:96.

Był to rewanż za finał play off z ostatniego sezonu. Tym razem lepsi okazali się koszykarze z Sopotu, którzy odnieśli dziesiąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Wrocławianie przegrali po raz drugi z rzędu i po raz trzeci w sezonie.
Podobnie jak przed tygodniem w Pruszkowie o porażce podopiecznych trenera Jacka Winnickiego zadecydowały ostatnie fragmenty gry. Na czwartą kwartę mistrzowie Polski wychodzili z 12 punktami przewagi. Jednak gościom udało się doprowadzić do remisu, a w dogrywce rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. Sopocianie mogli wygrać w regulaminowym czasie gry, ale w ostatnich sekundach Maciej Zieliński trafiając z rogu boiska za trzy punkty doprowadził do dogrywki. W niej po błędach rozgrywającego wrocławian Alana Gregowa koszykarze Prokomu odskoczyli na kilka punktów i utrzymali prowadzenie.
Liderem ekstraklasy pozostaje Anwil Włocławek, który ma tyle samo punktów, co Prokom Trefl. W sobotę ekipa z Włocławka wygrała w Inowrocławiu z Notecią 85:75. W derbach województwa mazowieckiego przeżywająca kłopoty finansowe Legia Warszawa raczej niespodziewanie pokonała, opromieniony wygraną przed tygodniem z mistrzami Polski, Old Spice Pruszków 94:91. Piątej porażki doznał zespół Gipsaru Stali Ostrów Wlkp., który uległ w Słupsku Czarnym 63:74. Goście w pierwszych dwóch kwartach uzyskali zaledwie 26 punktów. Zacięty mecz oglądali kibice w Stargardzie Szczecińskim, w którym miejscowy Komfort Kronoplus wygrał z Polonią Warbud Warszawa 82:79.