Sztafeta akcji „Mundur na rowerze” dotarła do Słupska...

  Sztafeta akcji „Mundur na rowerze” dotarła do Słupska [wideo]

  Alek Radomski

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Strażacy, policjanci, wojskowi i strażnicy więzienni z całej Polski kręcą kilometry by pomóc poszkodowanym kolegom. Sztafeta akcji „Mundur na rowerze” dotarła do Słupska.
  - „Mundur na rowerze” to grupa, która zrzeszająca pracowników służb do wspólnej akacji charytatywnej - tłumaczy kpt. Jędrzej Banasik dowódca JRG nr 2 w Słupsku.

  - Jeżdżąc na rowerze chcemy pomóc w zbiórce na leczenie i rehabilitację strażaka i policjanta z Łodzi, którzy ulegli wypadkowi przy pracy.

  Chodzi o zdarzenie z końca 2017 roku w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach. Wezwani do poszkodowanej kobiety policjanci i strażacy weszli do mieszkania i udzielili jej pomocy.
  Jednak w trakcie działań eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów. Ranna w zdarzeniu policjantka dochodzi do zdrowia. Zrzekła się pomocy na rzecz kolegów, którzy w jej opinii bardziej będą potrzebowali środków pieniężnych.

  Sztafeta ma ponad sześć tysięcy kilometrów długości. Strażacy, policjanci i wojskowi w trasę wystartowali 22 maja w Białymstoku. Metę wyznaczono im w Łodzi na terenie łódzkiej Manufaktury, gdzie dojadą 30 czerwca.

  Wczorajszy etap ze Słupska przez Ustkę do Kołobrzegu czyli trasę o długości ok. 140 km rozpoczęło ośmiu kolarzy wyruszając z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP przy ul. Towarowej w Słupsku. Kolejne ekipy zmieniały się po drodze przekazując okolicznościową bransoletę. Ich przejazd można było śledzić w internecie.

  W ubiegłorocznej edycji i w ramach akcji pomocowej dla poszkodowanego policjanta z Rzeszowa 380 mundurowych i cywilów pokonało ponad 4000 km i zawitało do 83 miast w Polsce.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.