Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Sztuka jako energia!". Energetyczna wystawa w Słupsku i Ustce.

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
"Sztuka jako energia!". Energetyczna wystawa w Słupsku i Ustce.
"Sztuka jako energia!". Energetyczna wystawa w Słupsku i Ustce. źródło: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku
Na wystawę prac Józefa Robakowskiego zatytułowaną „Sztuka jako energia!” zaprasza Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Uroczyste otwarcie wernisażu odbędzie się 22 lipca.

Uroczyste rozpoczęcie wystawy Józefa Robakowskiego „Sztuka jako energia!”, odbędzie się 22 lipca o godzinie 18 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ulicy Zaruskiego 1a. Tego dnia wstęp na wernisaż będzie bezpłatny. Podczas otwarcia możliwe będzie spotkanie się i porozmawianie z artystą oraz kuratorem wystawy. Wernisaż podzielony zostanie na trzy galerie: pierwsza dostępna będzie we wspomniany już CAT w Ustce, druga w Galerii Kameralnej w Słupsku przy ulicy Partyzantów 31a , a trzecia – również w Słupsku - w Baszcie Czarownic przy ulicy Francesco Nullo 8 . Prace Józefa Robakowskiego będzie można oglądać do 3 października. W okresie letnim, a więc do końca sierpnia, wstęp na każdą z galerii będzie płatny. Bilet ulgowy na jedną galerię kosztować będzie 5 złotych, a normalny 7 złotych. Aby jednak obejrzeć całą wystawę należy odwiedzić wszystkie trzy galerie. Wystarczy kupić bilet ulgowy za 10 złotych lub normalny za 12 złotych, by podziwiać retrospektywną wystawę jednego z czołowych artystów polskiej współczesnej sztuki filmowej, jakim jest właśnie Józef Robakowski.

Józef Robakowski przedstawiciel neoawangardy

Józef Robakowski jest autorem wielu filmów, cykli fotograficznych, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych. Twórca należy do grona najwybitniejszych polskich artystów multi- i intermedialnych, zaś jego twórczość na przestrzeni minionych dwóch dekad stała się w naszym kraju najbardziej rozpoznawalną wizytówką neoawangardy. Poza działalnością artystyczną Robakowski przez wiele lat zajmował się pracą akademicką, był aktywny jako kurator, inicjował wiele ważnych zdarzeń i akcji artystycznych oraz przedsięwzięć w domenie sztuki, jak i jej teorii. Spoglądając na twórczość artysty z perspektywy minionych pięciu dekad, zwraca uwagę fakt, że jest to dorobek, który tworzy niezwykle konsekwentną i spójną całość pod względem estetycznym, formalnym i antropologicznym. Jeśli we wczesnych realizacjach szczególnie zwraca uwagę problematyka językowa i medialna, a także liczne odwołania do historii sztuki, to z czasem zostaje ona uzupełniona o tematy zaczerpnięte z ikonosfery o jednoznacznie społecznej czy politycznej proweniencji. Obiektem refleksji i wizualnej penetracji Józefa Robakowskiego stają się figury i przedstawienia, które nawiązują do idei energetyki, wydolności i zmienności ludzkich potencjałów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza