Tabela:

Redakcja
Wicemistrz Polski Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. pokonał na wyjeździe Dospel Katowice 4:0 w meczu inaugurującym rozgrywki ekstraklasy i został liderem tabeli po pierwszej kolejce sezonu 2003/04.

Pierwszą bramkę nowego sezonu zdobył w siódmej minucie piątkowego spotkania Radosław Sobolewski. Później goście, których przewaga nie podlegała dyskusji, jeszcze trzykrotnie pokonali Jarosława Tkocza. Katowiccy kibice głośno domagali się powrotu do klubu trenera Jana Żurka, który prowadził Dospel w poprzednim sezonie, a w przerwie letniej został zastąpiony przez Edwarda Lorensa.
Broniąca tytułu mistrzowskiego krakowska Wisła, mimo kłopotów kadrowych, bez problemu pokonała w Polkowicach debiutującego w ekstraklasie Górnika. Bramki zdobyli Mirosław Szymkowiak oraz Daniel Dubicki. W ostatniej minucie okazji do zdobycia historycznej, pierwszej w ekstraklasie bramki dla Górnika nie wykorzystał Tomasz Moskal, którego strzał z rzutu karnego obronił Adam Piekutowski.
Dużo lepiej spisał się inny beniaminek, Górnik Łęczna, który pokonał Wisłę Płock 3:1. Goście przez większą część spotkania grali w osłabieniu, bowiem w 33 minucie czerwoną kartką (za drugą żółtą) został ukarany Andrzej Kobylański. Trzeci zespół grający w ubiegłym sezonie w II lidze, Lukullus Świt Nowy Dwór wywiózł jeden punkt ze stadionu Widzewa Łódź. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, ale w końcówce piłkarzom Świtu udało się doprowadzić do remisu. Amica Wronki pewnie pokonała Polonię Warszawa 2:0, po bramkach Pawła Kryszałowicza i Jarosława Bieniuka. Spotkanie to pierwotnie miało odbyć się w Warszawie, jednak modernizująca stadion Polonia poprosiła Amikę o zmianę gospodarza. Aż 17 tysięcy widzów obejrzało inaugurację ligi w Poznaniu. Kibice nie mieli jednak powodów do zadowolenia, bowiem Lech przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2. Kończący pierwszą kolejkę niedzielny mecz Odry Wodzisław Śl. z Legią Warszawa zakończył się remisem 1:1 (1:1). Prowadzenie dla podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka uzyskał Marcin Nowacki, a tuż przed przerwą pięknym strzałem lewą nogą z powietrza zza pola karnego wyrównał Tomasz Sokołowski I. Warszawianie kończyli spotkanie w dziesiątkę, gdyż za faul bez piłki na Błażeju Jankowskim czerwoną kartką w 83 minucie został ukarany Marek Saganowski.