Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tadeusz Pietkun został nowym przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Słupsku

Zbigniew Marecki
Za jego wyborem opowiedziało się 41 delegatów. Jego kontrkandydat - Dariusz Piankowski z Polmoru z Bytowa - zdobył tylko 14 głosów. Jeden z delegatów wstrzymal się od głosu.

Wybory przewodniczącego odbyły się podczas Walnego Zebrania Delegatów sprawozdawczo-wyborczego, które w piątek odbyło się w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Poza delegatami w zjeździe uczestniczyli także m.in. poseł Janusz Śniadek, radny wojewódzki Jerzy Barzowski, słupscy księża oraz przedstawiciele Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Zanim doszło do wyborów, oficjalnie z zebranymi członkami Solidarności pożegnał się Stanisław Szukała, odchodzący na emeryturę dotychczasowy przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Słupsku.

Długo mówił o swojej drodze życiowej i związkowej , dziękował za współpracę, zapewniał, że zostawił Zarząd Regionu w Słupsku bez długów. Powiedział jednak także o tym, że podczas strajku nauczycieli w 2019 roku region stracił ok. 250 członków, ale jednocześnie niedawno pozyskał ok. 400 nowych związkowców, w tym m.in. w Movie w Duninowie. Jako przegraną w ostatnim czasie uznał decyzję rządu o likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku, do której doszło mimo interwencji posła Śniadka i oporu związku. Ostatecznie Szukały został pożegnany bukietem kwiatów i odśpiewanym wspólnie "Sto lat".

Podczas dyskusji nad wyborem nowego przewodniczącego. Jako pierwszy przedstawił się Dariusz Piankowsk, czterdziestolatek z Polmoru z Bytowa, który mówił, że reprezentuje nowe pokolenie. Namawiał delegatów do tego, aby postawili na nowe technologie i rozwiązania przyciągające ludzi z młodszych roczników. Podkreślał, że ważne jest, aby umożliwić związkowcom odpisywanie składek od podatku.

Jak się okazało, ten postulat jest już omawiany w Komisji Krajowej. Z kolei Tadeusz Pietkun, dotychczasowy zastępca przewodniczącego, którego podobno namawiano do kandydowania na stanowisko przewodniczącego, zapowiedział, że będzie dążył do tego, aby związek w regionie liczył 6 tysięcy członków (obecnie ok. 2700), a jego słupska siedziba stała się własnością Solidarności. Jak się okazało, większość delegatów wolała bardziej doświadczenie niż młodość, choć jednocześnie Piankowski wszedł do Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza