Obserwowana od kilku miesięcy w okolicy Łosina w gminie Kobylnica para zwierząt przypominających jeleniowate to jelenie milu.

We wczorajszym „Głosie” opublikowaliśmy zdjęcie zwierząt, które żerują na polach w okolicy Łosina. Zdjęcie wykonał Henryk Majdański, mieszkaniec Kończewa, a opublikował na facebooku Leszek Kuliński, wójt Kobylnicy, który jednocześnie zapytał, co to za zwierzęta. My też zapytaliśmy i mamy odpowiedź.

- To chińskie jelenie milu - wyjaśnia Andrzej Wróbel z Koła Łowieckiego Daniel w Słupsku. - Są to osobniki płci męskiej. Są widywane od kilku miesięcy na terenie obwodu łowieckiego dzierżawionego przez nasze koło na terenie gminy.

Zdaniem Andrzeja Wróbla, oba jelenie prawdopodobnie uciekły z hodowli i zawędrowały na pola w okolice Łosina. - Ponieważ mają tam pod dostatkiem żeru, zadomowiły się na dłużej - dodaje myśliwy.

Jak mówi, z jednej strony zwierzęta urozmaicają rolniczo-leśny krajobraz w gminie Kobylnica, z drugiej jednak strony jest to gatunek obcy, mogący krzyżować się z naszym jeleniem szlachetnym.

- A tego na pewno nie chcemy. Jest to więc gość nieproszony i niepożądany - podkreśla Andrzej Wróbel.

Oglądaj także: Żubr na polach między Włynkówkiem a Strzelinem koło Słupska - wideo archiwum