MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak będą wyglądały restauracje na bulwarach. Miasto pokazało wizualizację budynku

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
Tak będą wyglądały restauracje na bulwarach. Miasto przedstawiło koncepcję.
Tak będą wyglądały restauracje na bulwarach. Miasto przedstawiło koncepcję. źródło: Facebook Rewitalizacja Słupsk
- Chcemy spróbować ogłosić przetarg na dzierżawę gruntu pod gastronomię na bulwarach, ale z narzuceniem niejako konkretnej koncepcji budynku, który miałby tam powstać – powiedziała na poniedziałkowej konferencji z mediami Marta Makuch, wiceprezydent miasta. Przetarg jest przygotowywany, a Miasto przedstawiło już wspomnianą koncepcję, którą wybrano w ramach konkursu.

- Gastronomia na bulwarach jest niejako elementem obowiązkowym, który ma umilić pobyt w tym miejscu i zachęcić mieszkańców do spędzania czasu nad rzeką. Konkurs urbanistyczny, który odbył się w roku 2016, nie pozwalał na realizację funkcji usługowej bulwarów, natomiast Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który powstał po konkursie, już tak. W ramach tego planu przewidziane są tereny, na których mogłaby powstać zabudowa usługowa, w tym wypadku gastronomiczna – mówi Maciej Araszkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Jak tłumaczy dalej Araszkiewicz, Miasto stanęło przed sytuacją, w której mogłoby te tereny sprzedać, ale straciłoby jednocześnie kontrolę nad tym gruntem i naraziłoby się na to, że zrealizowana zabudowa terenu byłby nieestetyczna.

Trwa budowa Bulwarów nad Słupią.

Bulwary nad Słupią. Co nowego na budowie? [ZDJECIA]

- Dlatego zapadła decyzja o tym, aby Miasto pozostało właścicielem terenu i podpisało umowę o współpracy z przedsiębiorcą lub grupą przedsiębiorców, którzy realizowali by funkcję gastronomiczna na bulwarach – tłumaczy Araszkiewicz.

Potencjalnemu partnerowi Miasta w realizacji tej funkcji przedstawiona zostałaby koncepcja budynku, który mógłby na bulwarach powstać. Maciej Araszkiewicz przedstawił kilka wizualizacji budynku, który znajdowałby się zaraz za ulicą Francesco Nullo, niedaleko Mostu Kowalskiego.

- Potencjalny przedsiębiorca, który wygrałby przetarg, musiałby zrealizować budynek w przedstawionym na wizualizacjach stylu, wprowadzając oczywiście przez siebie zaproponowaną funkcję, czyli np. kawiarnię, restaurację. Miasto natomiast, jako gospodarz terenu, miałby oczywiście wpływ na to, co konkretnie miałby powstać – tłumaczy Araszkiewicz.

Przebudowa bulwarów nad Słupią

Rewitalizacja bulwarów nad Słupią. Terminy nie są zagrożone

Miasto chciałoby, aby funkcją gastronomiczną terenów nad Słupią zajął się lokalny przedsiębiorca lub grupa takich przedsiębiorców. Umowa ze zwycięzcą przetargu miałaby zostać podpisana na 20 lub 30 lat.

- Skłaniamy się ku tej dłuższej opcji, ale jesteśmy jeszcze w trakcie analizowania sytuacji. Z jednej strony związanie się umową na 30 lat może blokować inne decyzje, z drugiej strony jednak zdajemy sobie sprawę, że potencjalny przedsiębiorca musiałby przecież zainwestować swoje pieniądze, więc chciałby mieć gwarancję, że będzie mógł działać i czerpać zyski jak najdłużej. Jednocześnie kalkulujemy wysokość czynszu, która powinna być dość niska. Nie zależy nam, aby Miasto zarabiało z samej dzierżawy duże pieniądze. Zależy nam na tym, aby powstało miejsce, gdzie słupszczanie będą mogli w sposób ciekawy i smaczny spędzać czas – dodała Marta Makuch, wiceprezydent Słupska.

Wizualizacje przedstawiamy w galerii zdjęć.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza