Talex-Borysław Borzytuchom z historycznym sukcesem

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Talex-Borysław Borzytuchom z historycznym sukcesem na zawodach w Tomaszowie Lubelskim. Klub Sportowy
Talex Borzytuchom zdobył 5 medali indywidualnie w tym dwa złote - Beata Topka, srebrny - Daniel Kryzel i brązowy - Regina Piechowska oraz Dariusz Guzowski srebrny w kategorii masters. Sukces w Tomaszowie Lubelskim.

W Tomaszowie Lubelskim podczas 93. PZLA Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na malowniczej trasie rozegrano biegi w kategoriach wiekowych U18, U20, U23, OPEN, oraz Masters. Reprezentanci województwa pomorskiego zaimponowali wysoką formą zdobywając 11 medali indywidualnie. Talex Borzytuchom zdobył 5 medali indywidualnie w tym dwa złote Beata Topka, srebrny Daniel Kryzel i brązowy Regina Piechowska oraz Dariusz Guzowski srebrny w kategorii masters.
Do dorobku zawodnicy ULKS Talex Borysław Borzytuchom dołożyli 3 medale w klasyfikacjach drużynowych.
W klasyfikacji klubowej OOM ( mistrzostwa w kategorii U 18), oraz klasyfikacji klubowej kobiet ULKS Talex Borysław Borzytuchom uplasował się na 2 miejscu, natomiast w kategorii kobiet U23 ULKS Talex Borzytuchom uplasował się na 1 miejscu, zaś w klasyfikacji województw nasze województwo pomorskie zajęło 3 miejsce w ramach klasyfikacji OOM, oraz 1 miejsce w kategorii juniorów.
Podczas zawodów odbyła się również kwalifikacja na 27. Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych w Dublinie, na które powołani do Reprezentacji Polski zostali Beata Topka oraz Daniel Kryzel z ULKS Talex Borzytuchom.