MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi pracy w Słupsku. Zainteresowanie niewielkie (wideo)

Dorota Aleksandrowicz [email protected]
Podczas Edukacyjnych Targów Pracy w Słupsku Zespół Szkół Policealnych kusił darmowymi masażami.
Podczas Edukacyjnych Targów Pracy w Słupsku Zespół Szkół Policealnych kusił darmowymi masażami. Krzysztof Piotrkowski
W Słupskim Ośrodku Kultury odbyły się Edukacyjne Targi Pracy. Można było zapoznać się z ofertą szkół i instytucji, które pomagają bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy. Niestety, zainteresowanie było niewielkie.

Takie targi to świetna okazja do zapoznania się z ofertą urzędów pracy czy szkół. Niestety, podczas pierwszej godziny otwarcia Edukacyjnych Targów Pracy pojawiło się dosłownie kilka osób. To źle, bo jak zauważa Joanna Pępko, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, młodzież, która do nich przychodzi, ma źle przygotowane dokumenty aplikacyjne. Wielu młodych ludzi nie potrafi napisać poprawnie CV.

Pani Joanna informowała zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy o możliwości skorzystania ze staży, szkoleń, czy doposażenia firmy. Zapraszała także na spotkania indywidualne, podczas których bezrobotni mogli poznać swoje predyspozycje zawodowe. Z podobną ofertą wyszedł także Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, Oddział Zamiejscowy w Słupsku.

– Bardzo dużo osób do 25. roku życia nie wie, co tak naprawdę chciałaby w życiu robić. Podczas spotkań z doradcą można poznać swoje mocne strony i dokonać analizy swoich umiejętności
– mówi Weronika Sienkiewicz, doradca zawodowy ze słupskiego oddziału WUP w Gdańsku.

Przy tym punkcie bezrobotni informowani byli także o możliwości skorzystania z warsztatów podstawowej obsługi komputera. – Wciąż są osoby, które potrzebują takich szkoleń. Zainteresowanym zakładamy też pocztę elektroniczną i uczymy, jak z niej korzystać – stwierdza Joanna Zielińska ze słupskiego oddziału WUP w Gdańsku.

Bezrobotnym i poszukującym pracy pomaga również Młodzieżowe Biuro Pracy w Słupsku, które zbiera oferty pracy krótkoterminowej, jak i stałej. Otwarte jest także na osoby starsze. Swoje stoisko zaprezentowało podczas Edukacyjnych Targów Pracy w SOK-u.

– Pracy stałej jest obecnie niewiele, dlatego oferty krótkoterminowe cieszą się powodzeniem. Młodzież od 16. roku życia oraz dorośli mogą skorzystać u nas z ofert pracy sezonowej. Powodzeniem cieszy się także praca hostessy czy sprzedawcy – stwierdza Agnieszka Wójcik, pośrednik pracy z MBP w Słupsku.

Podczas targów zaprezentowano także ofertę szkół policealnych. Zaprezentowały się m.in. liceum farmaceutyczne, TEB Edukacja, Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych (dawny medyk). Ta ostatnia placówka kusiła zainteresowanych darmowymi masażami dłoni czy mierzeniem ciśnienia. Podczas wykonywanego masażu goście mogli poznać ofertę edukacyjną tej szkoły, która obecnie kształci w czterech kierunkach zawodowych: technik masażysta, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, opiekunka dziecięca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza