MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi pracy w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku (zdjęcia, wideo)

Wojciech Frelichowski
Kilkanaście firm i instytucji wzięło udział w piątkowych targach pracy w Zespole Szkół Technicznych w Słupsku, popularnym drzewniaku.

Targi odbyły się w ramach projektu "Szkoła zawodowa szkoła dobrego wyboru dla uczniów słupskich szkół zawodowych". Organizatorami był Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Była to okazja dla osób planujących swoją karierę zawodową, a także dla firm, które poszukują pracowników, stażystów i praktykantów.

Na targach obecne były zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa, które działają m.in. w branży IT, automatyce, energetyce, finansach, mediach, przemyśle drzewnym i budowlanym, handlu i usługach.

- Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem nowych, ciekawych ludzi dla naszej firmy, którzy znają się na drewnie lub chcą się uczyć w tym kierunku. Mamy szerokie spektrum stanowisk, które możemy im zaoferować, zarówno w dziale produkcji, handlu, a także w zakresie projektowana produktów - powiedział nam Paweł Iwański, specjalista ds. sprzedaży firmy Łąccy - Kołczygłowy, który sam jest absolwentem Technikum Drzewnego w Słupsku. - I bardzo chwalę sobie zarówno wykształcenie, jak i obecną pracę - dodał.

Firma Łąccy-Kołczygłowy od niemal 35 lat zajmuje się produkcją i handlem wyrobami przemysłu drzewnego.

Na targach obecne były również instytucje otoczenia rynku pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku, Urząd Statystyczny, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Wojewódzki Urząd Pracy O/Słupsk, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich i Bank PKO BP.

Młodzież, oprócz pozyskania informacji na temat możliwości zatrudnienia, mogła również sprawdzić swoją teoretyczną wiedzę z zakresu prawa jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza