Tatuaż wywodzi się z obrzędów rytualnych

  Tatuaż wywodzi się z obrzędów rytualnych

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pierwotnym znaczeniem tatuażu były obrzędy rytualne. W wielu kulturach mogli sobie pozwolić nań jedynie nieliczni - najczęściej plemienni wojowie - czytamy na wikipedii.
  Jeden z tatuaży biorących udział w naszym plebiscycie.

  Jeden z tatuaży biorących udział w naszym plebiscycie.

  "Tego typu ozdoby wojowników były szczególnie rozpowszechnione w kulturach polinezyjskich, gdzie do wykonania tatuażu uprawniało dopiero zabicie wroga i zdobycie jego (wytatuowanej) głowy. Samo słowo "tatuaż" wywodzi się właśnie od samoańskiego tatau, zapisanego przez osiemnastowiecznych podróżników. " - za wikipedia.pl

  Dla jednych to osobisty manifest, dla innych tylko ozdabianie ciała. Historia tatuowania jest dość długa. Tatuowały się już ludy pierwotne oraz starożytni. Tatuaże miały różne znaczenia: wykonywano je podczas obrzędów, dla oznaczenia pozycji społecznej lub na cześć jakiegoś wydarzenia. Swego czasu specyficzne upiększanie ciała stało się domeną światka przestępczego.

  Dziś tatuaż może sprawić sobie każdy, kto ukończył 18 lat.

  Kto zwycięży w naszym plebiscycie? To zależy od was.

  Jeśli spodoba ci się któryś z wzorów, bierz telefon i głosuj. Koszt jednego SMS-a - głosu to tylko 1,22 złotego. Każdy może wysłać dowolną liczbę głosów. Głosowanie trwa do 14 sierpnia do godziny 24.

  By oddać głos za pośrednictwem SMS-a, należy przesłać na nr 71051 SMS o treści: GP.TAT.xx (gdzie xx to numer kandydata z listy), na przykład: GP.TAT.123. SMS nie może zawierać polskich znaków.

  Pierwsze trzy osoby, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają vouchery do studia tatuażu Sajgon Tattoo ze Słupska. Z kolei studio Newagetattoo z Lęborka funduje nagrody dla trzech pań, które zajmą najwyższe miejsca w plebiscycie wśród kobiet.

  Ogłoszenie wyników nastąpi 20 sierpnia.

  Wszystkie zdjęcia kandydatów do plebiscytu "Tatuaż lata 2010" znajdują się w naszym serwisie Tatuaż Lata


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo