Tatuaże - gdzie je można zrobić i za ile?

  Tatuaże - gdzie je można zrobić i za ile?

  Filip Pietruszewski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Tatuaże - gdzie je można zrobić i za ile?

  ©www.sxc.hu

  Już dawno tatuaże przestały się kojarzyć wyłącznie z kryminialistami i marynarzami. Małe malowidła na skórze coraz częściej robią sobie urzędnicy, prawnicy i lekarze. Sprawdziliśmy, ile kosztuje taka przyjemność.
  Tatuaże - gdzie je można zrobić i za ile?

  ©www.sxc.hu

  Na pierw­szy legalnie działający salon tatuażu w Polsce musieliśmy poczekać aż do początku lat 90., kiedy to podskórne malowidła przestały być kojarzone wyłącznie z kryminalistami i żeglarzami.

  - Przychodzą do mnie panie pracujące w ratuszu i policjanci. Z każdym rokiem jest coraz więcej kobiet. Kolejnym dowodem na wyjście tatuażu z podziemia jest organizowany pod koniec lipca w Gdań­sku Tatto Konwent, na którym spotykają się najlepsi tatuażyści. Można tam kupić sprzęt oraz wymienić się doświadczeniami - mówi Leszek Studziński, prowadzący w Słupsku studio tatuażu.

  Jedynym warunkiem zrobienia sobie tatuażu jest ukoń­czenie 18 lat. Nie są potrzebne żadne badania lekarskie. Cena zależy od rozmiaru, kolorystyki oraz stopnia skomplikowania wzoru. Im tatuaż jest większy, tym jego cena w przeliczeniu na centymetr kwadratowy spada.

  - Tatuaż w rozmiarze trzy na trzy centymetry, np. nieskomplikowany chiński wzór, kosztuje od 50 do 60 złotych, tatuaż wielkości dłoni od 250 do 500 złotych - mówi Piotr Jeziorski ze studia tatuażu artystycznego Inferno w Słupsku.

  W studiu Leszka Studziń­skiego tatuaż jest nieco droż­szy. Jego cena kształtuje się na poziomie 80 złotych. Tatuaż na ramieniu, np. średnio skomplikowany wojownik kosztowałby od 250 do 300 złotych. Na jego wykonanie potrzeba ok. 2,5 godziny.

  Jak zauważa Piotr Jezior­ski, tatuaże zdecydowanie wię­kszym zainteresowaniem cie­szą się w wakacje, a to błąd.
  - Przez pewien czas od wykonania, podskórne malowidło trzeba chronić przed słońcem, więc zdecydowanie rozsądniej robić je jesienią lub zimą - radzi Jeziorski.

  Jakie wzory są najpopularniejsze?
  - Zawsze zachęcam do tatuowania motywów, które coś dla danej osoby znaczą, wtedy są takimi małymi arcydziełami. Jednak faktycznie można mówić o pewnych trendach. Obecnie odchodzi się od motywów celtyckich - mówi Studziński. Wśród kobiet królują subtelne napisy, gwiazdy, bluszcze, kwiatki, motyle tatuowane w dyskretnych miejscach, dostosowane do ciała. Faceci zazwyczaj robią bardziej zdecydowane tatuaże na łydkach, ramionach i klatce piersiowej - dodaje Jeziorski.

  Czekamy tylko do jutra!
  - Tylko do jutra czekamy na zgłoszenia tatuaży do naszego plebiscytu na najpiękniejszy Tatuaż lata. Warunkiem jest przesłanie do redakcji kuponu zgłoszeniowego oraz fotografii swojego tatuażu. Zdjęcia przesyłane drogą elektroniczną powinny mieć minimalny rozmiar 800 x 600 px (przy rozdzielczości 100 dpi). Fotografie zaprezentujemy na stronie gp24.pl, a internauci wysyłając SMS-y zadecydują o tym, który tatuaż zasłużył na miano najlepszego tego lata. Głosowanie zaczniemy 19 sierpnia. Laureaci pierwszych trzech miejsc zostaną nagrodzeni voucherem do studia tatuażu.

  - Regulamin i kupon zgłoszeniowy w formie elektronicznej dostępny jest w specjalnym serwisie internetowym na stronie www. gp24.pl/tatuaz

  Kupony zgłoszeniowe należy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy plebiscyt.gp24@mediaregionalne.pl (wpisując w temacie wiadomości Tatuaż lata) lub przynieść osobiś­cie, lub wysłać pocztą na adres: "Głos Pomorza", ul. Henryka Pobożnego 19, 76-200 Słupsk z dopiskiem "Tatuaż lata". Wypełniony czytelnie kupon musi być podpisa­ny i zawierać numer telefonu oso­by zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (17) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo