MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te osoby dostaną 500 plus dla seniora. Jakie trzeba spełniać warunki i kryteria? Zobacz komu należy się 500 plus dla emerytów 15.11.2023

Mariusz Surowiec
Mariusz Surowiec
Przy dochodach miesięcznych 1 696,13 zł kwota umownego 500 plus dla emerytów wyniesie wyniesie 200 zł.
Przy dochodach miesięcznych 1 696,13 zł kwota umownego 500 plus dla emerytów wyniesie wyniesie 200 zł. Polska Press
500 plus dla seniora to dodatek dla emerytów, którzy otrzymują najniższe emerytury. Są to dodatkowe pieniądze, które mogą otrzymać starsze osoby, które mają problemy z samodzielną egzystencją. Dodatek ten umownie nazywany jest 500 plus dla seniorów. Dodatek ten wypłacany jest co miesiąc jednorazowo. 500 plus jest tu nazwą umowną gdyż ilość wypłacanych pieniędzy zależy od uzyskiwanych dochodów. Co trzeba zrobić aby dostać 500 plus dla emerytów? Jest kilka warunków.

500 plus dla emeryta - najważniejsze informacje - komu przysługuje dodatek 500 zł?

Dodatek w wysokości 500 złotych dla seniora przysługuje osobom o najniższych emeryturach. Jakich konkretnie? O tym mówi tabela w której wymienione są kryteria dochodowe. 500 plus dla emerytów przeznaczone jest jednak dla tych, którzy nie mogą sobie poradzić z samodzielną egzystencją i potrzebują dodatkowej opieki państwa. Aby dostać 500 plus dla seniora trzeba spełnić szereg warunków i złożyć stosowy wniosek na przykład w ZUS lub KRUS.

Kto może złożyć wniosek o 500 plus dla seniora?

  • osoba niepełnosprawna
  • osoba powyżej 75 roku życia
  • osoba niezdolna do samodzielnej egzystencji
  • osoby, które pobierają zasiłek pielęgnacyjny

Gdzie i do kiedy trzeba złożyć wniosek aby dostać 500 plus dla seniora?

Aby co miesiąc dostawać wsparcie z programu o umownej nazwie 500 plus dla seniorów należy złożyć odpowiedni wniosek. Wnioski o przyznanie tego świadczenia złożyć może sama osoba zainteresowana lub pełnomocnik lub opiekun prawny. Aby ubiegać się o przyznanie co miesięcznej wypłaty wsparcia dla seniora należy złożyć wniosek w ZUS, KRUS, za pomocą poczty lub drogą elektroniczną na platformie Usług Elektronicznych ZUS.

500 plus dla seniora. Jakie są kryteria dochodowe i ile można dostać pieniędzy w ramach programu 500+

Aby otrzymać wsparcie spełnić trzeba wiele warunków. Wśród nich jest także ten mówiący o wysokości miesięcznych dochodów. Mowa tu o kryterium dochodowym jakie należy spełnić aby otrzymać 500 plus dla emeryta. Kryterium dochodowe w przypadku 500 plus dla seniora ustalone zostało i spisane w 2019 roku w ustawie świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Jakie warunki i kryteria trzeba spełnić aby dostać 500 plus dla emerytów? Kto dostanie wsparcie w wysokości 500 zł? Sprawdź w naszej galerii:

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza