MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te osoby mogą pójść do lekarza bez kolejki. Zobacz, kto ma pierwszeństwo w przychodniach, poradniach i szpitalach! 15.07.2024

OPRAC.: PW
Sprawdź w naszej galerii, kto jest uprawniony do korzystania z opieki zdrowotnej bez kolejki!>>>>>>>>>>>>>>>
Sprawdź w naszej galerii, kto jest uprawniony do korzystania z opieki zdrowotnej bez kolejki!>>>>>>>>>>>>>>>Canva
Oto osoby, które nie muszą czekać na wizytę u lekarza. Kolejki do lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach NFZ są coraz dłuższe. Zastanawiasz się, kto może skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej po za kolejnością? Sprawdź, kto ma pierwszeństwo w przychodniach, poradniach specjalistycznych, szpitalach i aptekach. Lista osób uprawnionych do tego przywileju jest naprawdę długa.

Kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach, poradniach i szpitalach są coraz to dłuższe. W tych miejscach, nie trudno zauważyć u pacjentów zdenerwowania i podirytowania związanego z oczekiwaniem na swoją kolej. Nie każdy wie, że są osoby, które są uprawnione do wizyty po za kolejnością. Lista uprawnionych do poza kolejkowego korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej jest długa.

Kto może pójść do lekarza poza kolejnością?

Do lekarza po za kolejnością mogą iść osoby, które są wpisane na krajowe listy osób oczekujących na przeszczep (komórek, tkanek i narządów). Pacjenci korzystają wtedy bez kolejki ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie przeszczepów.

Bardzo ważną informacją jest, aby osoby korzystające ze świadczeń, posiadały przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający uprawnienia.

Jakie zasady obowiązują w przypadku wizyty bez kolejki?

W przypadku wizyty w szpitalu, placówka musi przyjąć osobę w dniu zgłoszenia, ale jeśli jest to nie możliwe, to wtedy wyznacza inny termin "po za kolejnością".

Inaczej przedstawia się sytuacja w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pierwszeństwo mają osoby w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Personel medyczny przeprowadza tzw. triaż i to decyduje o kolejności przyjęcia.

Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej musi zostać udzielone w ciągu siedmiu dni roboczych od dnia przeprowadzonego zgłoszenia.

Sprawdź w naszej galerii, kto jest uprawniony do korzystania z opieki zdrowotnej bez kolejki!

Sprawdź w naszej galerii, kto jest uprawniony do korzystania z opieki zdrowotnej bez kolejki!>>>>>>>>>>>>>>>

Te osoby mogą pójść do lekarza bez kolejki. Zobacz, kto ma p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza