Technikum leśne w Warcinie jest najlepsze w województwie

  Technikum leśne w Warcinie jest najlepsze w województwie

  Monika Zacharzewska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Technikum leśne w Warcinie jest organizatorem VI Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych.

  Technikum leśne w Warcinie jest organizatorem VI Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. ©Wojciech Frelichowski

  Słupskie licea spadły w rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Za to Technikum Leśne z Warcina odniosło ogromny sukces.
  Technikum leśne w Warcinie jest organizatorem VI Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych.

  Technikum leśne w Warcinie jest organizatorem VI Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. ©Wojciech Frelichowski

  W środę ogłoszono wyniki tegorocznego rankingu szkół ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. I również na wczoraj do Warszawy zaproszono jego laureatów - najlepsze licea i technika z całej Polski.

  Wśród nich dyrekcję i uczniów Technikum Leśnego w Warcinie w powiecie słupskim. To właśnie ta szkoła okazała się być najlepszym technikum w tym roku w województwie pomorskim. Natomiast w skali całego kraju zajęła 63. miejsce na 1850 techników, które poddano ocenie.

  Zobacz także: Drwale rywalizowali ze sobą w Warcinie (wideo, zdjęcia)

  Wśród finałowych trzystu najlepszych techników w Polsce w tym roku w rankingu znalazły się też słupskie: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, popularny elektryk, na miejscu 136. (spadek z 80.), Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych - na 171. miejscu oraz technikum w Zespole Szkół Informatycznych - na 273. miejscu.

  Natomiast ze szkół z regionu słupskiego można w zestawieniu znaleźć technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych i Rolniczych z Bytowa na 251. miejscu i technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miastku na 283. miejscu.

  Układając ranking techników, kapituła oceniała szkoły na podstawie sukcesów odniesionych przez uczniów w olimpiadach, wyników egzaminów maturalnych oraz wyników egzaminów zawodowych.

  Natomiast tylko sukcesy na olimpiadach i wyniki z matur brano pod uwagę, układając tegoroczny ranking liceów ogólnokształcących. I, niestety, słupskie ogólniaki wypadły w nim gorzej niż w poprzednich latach.

  W finałowej pięćsetce, a ocenie poddano ponad 2300 liceów ogólnokształcących w kraju, znalazły się dwa słupskie. II Liceum Ogólnokształcące imienia Adama Mickiewicza w Słupsku zajęło tym razem 195. miejsce, podczas gdy rok temu miało 142. Natomiast I LO ulokowało się na 208. pozycji, a to spadek o 24 miejsca.
  W pięćsetce wyróżnionych ogólniaków na miejscu 493. jest też I Liceum Ogólnokształcące z Lęborka, które rok temu też było wyżej, bo na 276. miejscu.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo