Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Technikum nr 1 w Słupsku szkołą najbardziej pożadaną wśród gimnazjalistów

sxc.hu
Technikum nr 1 wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich.
Technikum nr 1 wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich. sxc.hu
Aż 297 uczniów klas trzecich gimnazjów w Słupsku i powiecie słupskim chciałoby w przyszłym roku kontynuować naukę w Technikum nr 1 przy ul. Szczecińskiej. To rekord. Żadna inna szkoła ponadgimnazjalna w mieście i powiecie nie zyskała tak dużego uznania.

To najlepsza szkoła w oczach gimnazjalistów, którzy w przyszłym roku będą decydowali, gdzie kontynuować naukę. Technikum nr 1 w Słupsku kształci w zawodach: technik elektronik, technik informatyk, technik elektryk, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik obsługi turystycznej i kucharz

W badaniu ich preferencji, które przeprowadziła Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Słupsku, uczestniczyło 670 uczniów gimnazjów ze Słupska i 911 gimnazjalistów z powiatu.

Drugie miejsce w badaniu pod względem zainteresowania zdobyło I LO przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku (176 osób wskazało tę szkołę), a trzecie przypadło Technikum nr 4 (mechanik). Tam chciałoby się uczyć 150 gimnazjalistów.

Do utytułowanego II LO przy ul. Mickiewicza chciałoby się wybrać 117 uczniów klas trzecich gimnazjów, a tylko o 8 osób mniej do V LO przy ul. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

Natomiast 113 gimnazjalistów chciałoby kontynuować naukę w Technikum nr 3 przy ul. Szymanowskiego (drzewniak).

Z zasadniczych szkół zawodowych największą popularnością cieszy się ZSZ nr 1 przy ul. Szczecińskiej 60. Tam chciałoby się uczyć 66 gimnazjalistów, w tym 33 w klasie kucharzy i 27 w klasie wielozawodowej.

Najmniej osób zainteresowało się ZSZ nr 3 (drzewniak) w Słupsku (10 wskazań), ZSZ w Ustce (7 wskazań), III LO w Słupsku (10 wskazań) i Technikum Leśnym w Warcinie (11 wskazań).

Według gimnazjalistów, przy określaniu preferencji dotyczących szkół ponadgimnazjalnych kierowali się przede wszystkim zainteresowaniami (914 wskazań), zdolnościami (263), wysokimi zarobkami po tym kierunku (97 wskazań), sugestiami rodziny i znajomych (97 wskazań) i przekonaniem, że po ukończeniu wybranej szkoły zdobędą szybko pracę (72 wskazania).

Preferencje uczniów jeszcze nie oznaczają, że wybiorą wskazane szkoły, bo przedtem muszą poznać wyniki egzaminu i swoje oceny końcowe, a one mogą jeszcze wiele zmienić.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza