Tenis. Caty McNally rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Ostrawie

Artur Bogacki
Caty McNally
Caty McNally Instagram/Caty NcNally
Iga Świątek w czwartek 6.10 poznała swoją rywalkę w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie (pula nagród 757 900 dolarow). Polska tenisistka zmierzy się w nim z amerykańską zawodniczką Caty McNally.

Świątek w turnieju WTA w Ostrawie jeszcze się nie zmęczyła

Przypomnijmy, że nasza zawodniczka na ten szczebel turnieju AGEL Open dostała się w środę w niecodziennych okolicznościach. Spotkanie z Ajlą Tomljanovic wygrała po kreczu przeciwniczki (przy stanie 7:5, 2:2). To był pierwszy mecz Polki w turnieju w Czechach, we wcześniejszej rundzie miała wolny los.

„Nie w taki sposób chciałam skończyć ten mecz” - napisała Świątek na Instagramie.

Teraz na drodze Polki stoi Caty McNally, ich pojedynek zaplanowany został na najbliższy piątek. Amerykanka w 1/8 finału musiała się natrudzić, by pokonać 6:1, 3:6, 6:1 niżej notowaną w światowym rankingu kobiet Czeszkę Karolinę Muchovą. Co ciekawe, w pierwszym secie tenisistka z USA wygrała pięć kolejnych gemów, a w trzecim - aż sześć (zaczęła tę partię od 0:1). Zawodniczki na korcie spędziły dwie godziny i 2 minuty.

Świątek zdecydowaną faworytką piątkowego starcia z McNally

W piątkowym ćwierćfinale to Świątek, który nigdy wcześniej nie spotkała się na korcie w zawodach WTA z McNally, będzie murowaną faworytką. 20-letnia Amerykanka zajmuje obecnie 151. miejsce w rankingu WTA. Nigdy nie znalazła się nawet w czołowej „100”, najwyżej, na 105. pozycji klasyfikowana była we wrześniu 2019 r. Indywidualnych sukcesów w cyklu WTA nie ma, wygrała natomiast pięć turniejów deblowych.

Czwartkowe mecze 1/8 finału turnieju WTA w Ostrawie

Sensacyjnie odpadła Maria Sakkari. Rozstawiona w turnieju Greczynka przegrała z Alycią Parks. Bez gry do ćwierćfinału awansowała Barbora Krejcikova. Jej rywalka w 1/8 finały, Szwajcarka Belinda Bencic (rozstawiona z numerem 6.), oddała mecz walkowerem z powodu kontuzji.

Problemy miała też inna rozstawiona zawodniczka (z nr. 3) - Anett Kontaveit. Tenisistka z Estonii skreczowała z powodu urazu w drugim secie spotkania z reprezentantką gospodarzy, Terezą Martincovą.

• Alycia Parks (USA) - Maria Sakkari (Grecja) 5:7, 7:5, 7:5
  • Caty McNally (USA) - Karolina Muchova (Czechy) 6:1, 3:6, 6:1
  • Belinda Bencic - Barbora Krejcikova (Czechy) - walkower dla Krejcikovej, Bencić zrezygnowała z gry
  • Anett Kontaveit (Estonia) - Tereza Martincova (Czechy) 6:7, 0:1 - krecz Kontaveit
  • Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) - Daria Kasatkina (Rosja) 6:1, 7:6

Program ćwierćfinałów turnieju WTA w Ostrawie (piątek)

• Elena Rybakina (Kazachstan) - Petra Kvitova (Czechy)