Tenis stołowy. Po spotkaniu - horrorze Pogoń Lębork wróciła do gry o medale

Marek Prądzinski poprowadził lęborczan do zwycięstwa.
Marek Prądzinski poprowadził lęborczan do zwycięstwa. Fot. Krzysztof Tomasik
Ternaeben Pogoń Lębork wzniósł się na wyżyny i pokonał Morliny Ostróda 3:2 . Wrócił więc do walki o najwyższe miejsca w lidze.

- Spotkanie miało duże znaczenie dla obu drużyn - przypomniał Wojciech Potrykus, trener i prezes sekcji w Pogoni. - Już dawno nie było takiej dramaturgii. Bartosz Such nie wytrzymał presji i niespodziewanie przegrał z trzykrotnym młodzieżowym mistrzem Polski - Chojnowskim.

Ojcem naszego sukcesu został Prądzinski, który dwukrotnie wygrał po pięciosetowych bojach. W trzecim secie z Chojnowskim prowadził 10:8, ale rywal obronił siedem meczboli, a potem wygrał trzeciego i czwartego seta. W decydującej partii ostródzianin prowadził 9:7 i od tego stanu nastąpił fantastyczny zryw Marka. Wygrał! Całe spotkanie trwało 210 minut. 10 kwietnia lęborczanie grać będą w Górkach Noteckich z Pełczem Diamant Górki Noteckie.

Oto zapis gier (na pierwszym miejscu Pogoń): 0:1 - Bartosz Such - Patryk Chojnowski 2:3 (7:11, 11:4, 9:11, 11:5, 9:11); 1:1 - Marek Prądzinski - Bartosz Szarmach 3:2 (12:10, 8:11, 12:10, 5:11, 11:4); 1:2 - Patryk Jendrzejewski - Karol Szarmach 1:3 (13:11, 10:12, 4:11, 5:11); 2:2 - Such - B. Szarmach 3:2 (6:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8); 3:2 - Prądzinski- Chojnowski 3:2 (11:5, 11:8, 17:19, 4:11, 11:9). Inne wyniki: KU AZS Politechnika - Bogoria 1:3, GLKS - Opoka 3:2. Awansem: Odra - GLKS 0:3.