Tenis stołowy: Pogoń Lębork o jeden krok od złota

Bez względu na wynik całej rywalizacji zwycięstwo Jendrzejewskiego (z prawej) nad Wang Zeng Yi było sensacją. Fot. Kamil Nagórek
Ternaeben Pogoń Lębork pokonał w finale ekstraklasy Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2. W rewanżu rywal zwyciężył 3:0. Decydujący, trzeci mecz rozegrany zostanie dzisiaj.

W pierwszym spotkaniu na sensacyjny triumf zespołu Ternaeben Pogoń złożyła się znakomita gra wszystkich lęborskich pingpongistów. 600 osób na widowni w Lęborku dopingowało swoich graczy. Po wyrównanych bojach Bartosza Sucha i Marka Prądzinskiego przy wyniku 2:2 do decydującej konfrontacji stanęli Jendrzejewski i Wang Zeng Yi.

Młodzieżowy wicemistrz kraju w dwie minuty przegrał pierwszego seta. Drugą partię otworzył 4:0, a potem powiększał przewagę, zaskakując Wanga świetną ofensywą. Wygrał 11:7. To, co działo się w ostatniej grze, przejdzie do historii lęborskiego pingponga. Jendrzejewski wspaniale otworzył wynikiem 5:0, doprowadzając z każdą akcją do euforii miejscowych sympatyków. Jednak po chwili szybko zrobiło się 6:6, a potem to Wang rządził przy stole i prowadził 9:6. Pięć ostatnich akcji, przy błędach drużynowego mistrza Polski i odważnej grze Patryka, przyniosło serię kolejnych punktów mniej doświadczonego pingpongisty, który ostatecznie wygrał 11:9 i stał się sprawcą megasensacji w Lęborku.

W rewanżu Bogoria w Grodzisku Mazowieckim łatwo wygrała. Lęborczanie ugrali tylko jednego seta. Dzisiaj przed nimi trzeci, decydujący mecz. Początek o godz. 18.

Ternaeben Pogoń - Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2 (I mecz).

Na pierwszym miejscu lęborscy gracze: 1:0 - Bartosz Such - Wang Zeng Yi 2:0 (11:5, 11:7); 1:1 - Patryk Jendrzejewski - Daniel Górak 0:2 (8:11, 7:11); 1:2 - Marek Prądzinski - Xu Wenliang 1:2 (11:13, 11:8, 8:11); 2:2 - Such - Górak 2:1 (11:5, 14:16, 14:12); 3:2 - Jendrzejewski - Wang Zeng Yi 2:1 (3:11, 11:7,
11:9).
Bogoria - Ternaeben Pogoń 3:0 (II mecz).

Na pierwszym miejscu pingpongiści z Grodziska Mazowieckiego: 1:0 - Wang Zeng Yi - Jendrzejewski 2:0 (11:6, 11:5); 2:0 - Górak - Such 2:0 (11:6, 11:6); 3:0 - Xu Wenliang - Prądzinski 2:1 (8:11, 11:1, 11:5).