Tenis stołowy. Trzy mistrzowskie korony pomorskie dla Adama Dosza

Najlepsze męskie pary deblowe. Na podium nr 1 od lewej gdańszczanin Tomasz Filbrandt i lęborczanin AdamDosz Fot. Poltarex Pogoń Lębork
W hali Morskiego Robotniczego Klubu Sportowego w Gdańsku odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego seniorek i seniorów w tenisie stołowym. Bohaterem tej imprezy został lęborczanin Adam Dosz (Poltarex Pogoń), który wywalczył trzy tytuły mistrza województwa pomorskiego. Brawo!

Celem gdańskich zawodów było wyłonienie mistrzów województwa pomorskiego w grach pojedynczych , podwójnych kobiet i mężczyzn oraz w grze mieszanej na rok 2022.

W rywalizacji udział wzięły zawodniczki i zawodnicy w większości z czołowych klubów województwa pomorskiego. Tytuł indywidualnego mistrza województwa pomorskiego wywalczył Adam Dosz (Poltarex Pogoń Lębork), który w finałowym pojedynku pokonał Adama Dudzicza (AZS AWFiS Balta Gdańsk) 3:1 (11:4, 8:11, 11:9, 11:4), brąz przypadł Maksymilianowi Alotowi (AZS AWFiS Balta).

W grze pojedynczej seniorek złoto, czyli tytuł mistrzyni, wywalczyła Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), która w finale pokonała Ewę Krakowiak (GKTS Gdańsk). W grze podwójnej mężczyzn tytuł mistrzowski zdobył debel w składzie A. Dosz - Tomasz Filbrandt (AZS AWFiS Balta), a w grze mieszanej triumf zanotowała para A. Dosz - W. Wróbel (MRKS).