Tenis stołowy. W Gliwicach z lęborczan najlepiej zagrał Adam Dosz

Adam Dosz zaprezentował się najkorzystniej z lęborskich tenisistów stołowych
Adam Dosz zaprezentował się najkorzystniej z lęborskich tenisistów stołowych Fot. Poltarex Pogoń Lębork
Robert Floras (Polonia Bytom) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) wygrali rozgrywany w Gliwicach drugi turniej z cyklu Grand Prix Polski w kategorii seniorskiej w tenisie stołowym. Lęborczanie grali bez większego powodzenia.

Rozstawiony z jedynką na Górnym Śląsku bytomianin Robert Floras w finałowym pojedynku pokonał rewelację drugiego turnieju Grand Prix Polski seniorów Mateusza Zalewskiego (ZKS Zielona Góra) 4:1 (11:6, 10:12, 12:10, 12:10, 11:9). Na miejscach trzy - cztery uplasowali się Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo) i Jarosław Tomicki (KTS Gliwice).

W gronie 119 zawodników grało trzech reprezentantów Poltareksu Pogoni Lębork. Byli to: Adam Dosz, Bogusław Koszyk i Alan Kulczycki. Wszyscy trzej po przejściu eliminacji rywalizowali w rozgrywkach grupowych (40 zawodników), ale do turnieju głównego (16 tenisistów stołowych) przebił się tylko A. Dosz, który jednak w walce o ćwierćfinał uległ M. Kubikowi z Działdowa 0:4 i ostatecznie lęborczanin został sklasyfikowany na miejscach trzynaście - szesnaście. B. Koszyk i A. Kulczycki zajęli lokaty w przedziale dwadzieścia jeden - dwadzieścia cztery.