Tenis stołowy. W Raszkowie rywalizowali o mistrzostwo Polski

Sławomir Dosz
Sławomir Dosz Poltarex pogoń lębork
W Raszkowie odbyły się 86. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym.

W imprezie wystartowało 128 zawodniczek i zawodników, a wśród nich dwóch reprezentantów klubu Poltarex Pogoń Lębork: Adam i Sławomir Dosz. W grze pojedynczej seniorów Sławomir Dosz (w rankingu 39.) w I rundzie pokonał Marco Gollę (AZS AWFiS Gdańsk) 4:2 (-5,-8,8,5,7,7), w II rundzie sprawił niespodziankę, pokonując byłego mistrza Polski Jakuba Kosowskiego (obecnie gra we Francji) 4:2 (12,-8,7,-1,9,10), by w walce o ćwierćfinał przegrać z Jakubem Folwarskim (obecnie gra w Holandii) 0:4 (-10,-11,-5,-5) i zakończyć gry singlowe na miejscach 9.-16. Adam Dosz (w rankingu 22.) w I rundzie pokonał Wojciecha Gałuszkę (LZS Kujakowice) 4:0 (9,4,9,6), by w II rundzie ulec Bogusławowi Koszykowi (Warta Kostrzyn) 2:4 (-6,-8,13,8,-10,-6), zajmując ostatecznie miejsce 17.-32.

Obaj zawodnicy Poltareksu Pogoni Lębork wystartowali w grze podwójnej i mieszanej. Adam Dosz w parze z Janem Szymczykiem (BISTS Bielsko Biała) w grze podwójnej zajęli miejsce 9.-16., a Sławomir Dosz w parze z Jackiem Barbachowskim (MLKS Ostródzianka Ostróda) miejsce 17.-32., w grze mieszanej po wygraniu dwóch gier i porażce w walce o ćwierćfinał Adam Dosz w parze z Angeliką Janik (KS Podwawelski Kraków) zajęli miejsce 9.-16. Także Sławomir Dosz w parze z Katarzyną Galus (KTS Optima Lublin) po dwóch zwycięstwach i porażce w walce o ćwierćfinał zostali sklasyfikowani na miejscach 9.-16. Bardzo udanie zaprezentował się na mistrzostwach były zawodnik lęborskiej Pogoni Jakub Perek, który wraca ze złotym i srebrnym medalem. Jakub Dyjas (Energa Toruń) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) zostali w Raszkowie mistrzami Polski seniorów w grze pojedynczej. Dyjas w finale pokonał Marka Badowskiego (AZS AWFiS Gdańsk 4:1), a Bajor ograła rozstawioną z „jedynką”, występującą w czeskiej ekstraklasie Natalię Partykę 4:2.

Mistrzami Polski w grze podwójnej mężczyzn zostali Tomasz Lewandowski i Jakub Perek, natomiast w gronie kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc. Rywalizację mikstów po raz drugi z rzędu wygrali Patryk Zatówka i Julia Ślązak.

Wyniki finałów: gra pojedyncza mężczyzn: Jakub Dyjas - Marek Badowski 4:1 (12:10, 3:11, 11:3, 11:5, 11:6). Brązowe medale: Patryk Zatówka, Tomasz Kotowski. Gra pojedyncza kobiet: Natalia Patryka - Natalia Bajor 2:4 (8:11, 10:12, 11:1, 12:10, 7:11, 2:11). Brązowe medale: Anna Węgrzyn, Klaudia Kusińska.

Gra podwójna mężczyzn: Tomasz Lewandowski/Jakub Perek - Artur Grela/ Szymon Malicki 3:2 (8:11, 12:10, 6:11, 11:5, 11:6). Brązowe medale: Daniel Bąk/Robert Floras, Jakub Dyjas/Daniel Górak Gra podwójna kobiet: Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc - Klaudia Kusińska/Paulina Krzysiek 3:0 (11:8, 11:4, 11:5). Brązowe medale: Maja Miklaszewska/Aleksandra Michalak, Natalia Bajor/Sandra Wabik.

Gra mieszana: Patryk Zatówka/Julia Ślązak - Jakub Perek/Magdalena Sikorska 3:1 (16:14, 11:5, 3:11, 11:7). Brązowe medale: Szymon Malicki/Roksana Załomska, Tomasz Lewandowski/Paulina Krzysiek.