Zamknij

Głos Pomorza

Tłumy chętnych na operacje bariatryczne. Specjaliści mówili o tym, jak przebiegają

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku odbyło się pierwsze spotkanie dla pacjentów bariatrycznych, czyli tych przed i po operacji zmniejszenia

Krzysztof Piotrkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku odbyło się pierwsze spotkanie dla pacjentów bariatrycznych, czyli tych przed i po operacji zmniejszenia żołądka. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Sala konferencyjna wypełniona była po brzegi. Wśród przybyłych na czwartkowe spotkanie byli zarówno pacjenci, którzy przeszli już operację, ci, którzy już się zakwalifikowali i są w trakcie przygotowania do zabiegu, jak i ci, którzy rozważają taką opcję. Tych ostatnich było najwięcej.
- Chwytałam się już wszystkich sposobów, przeszłam wszystkie diety-cud i owszem efekt był, ale krótkotrwały. Jak schudłam 10 kilo, to przytyłam 15. Operacja to ostateczność, ale nie widzę dla siebie innej możliwości - opowiadała Katarzyna Milewska ze Słupska. - Mam mnóstwo obaw i przyznaję, że boje się operacji, ale lekarze, którzy dzisiaj opowiadali o tym, jak przebiega operacja, wzbudzają zaufanie. Chyba się zdecyduję.

Spotkanie prowadzili chirurdzy z oddziału chirurgii ogólnej w słupskim szpitalu. Zaprezentowali działalność Koordynowanego Ośrodka Leczenia Otyłości, który już działa w szpitalu.

Ośrodek w Słupsku jest 10 taką grupa w Polsce pod patronatem Stowarzyszania Pacjentów Bariatrycznych CHLO.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy