Tomasz „Cukin” Żuk stworzył mural na budynku OSP w Sierakowie

Zbigniew Marecki
Udostępnij:
Wygląd jednej ze ścian budynku, w którym działa jednostka OSP w Sierakowie, w pełni oddaje charakter i trud służby, jaką codziennie pełnią strażacy – ochotnicy. Wyjątkowe graffiti ukazujące przebieg akcji gaśniczej wykonane zostało przez jednego z topowych artystów - grafficiarzy w Polsce. W trzy dni Tomasz „Cukin” Żuk namalował obraz, obok którego trudno przejść obojętnie.

Jeszcze do niedawna zewnętrzna elewacja jednostki OSP Sierakowo nie różniła się niczym od podobnych tego typu budynków w całym kraju. Choć nowa i estetycznie wykonana, to jednak nie przyciągała uwagi podróżujących. Aż do chwili, kiedy na pomysł zmiany wizerunku całego budynku wpadł sołtys sołectwa Sierakowo.

- Kilkanaście miesięcy temu jadąc do Koszalina, zobaczyliśmy z moją żoną pomalowaną bramę jednostki OSP Malechowo. Od razu w głowie pojawiła się myśl: fajnie by mieć coś takiego u siebie – mówi Mariusz Narodzonek.

Kolejnym krokiem był kontakt z artystą, który w swoim portfolio ma już kilka tego typu projektów. Pochodzący z Koszalina Cukin od razu zabrał się za projektowanie grafiki. Zgodnie z koncepcją, na ścianie miała zostać namalowana scena przedstawiająca trud i niebezpieczeństwo, jakie wiążą się z codzienną służbą strażaków z OSP.

- Po remoncie naszej remizy nieśmiało zagadnąłem Wójta, pokazując mu projekt. Spodobało mu się - dodaje Mariusz Narodzonek. Później do akcji wkroczył sam Cukin, który w ciągu kilkunastu godzin wykonał niesamowity projekt. Efekty jego starań możemy oglądać na budynku remizy OSP Sierakowo, która znajduje się tuż przy drodze gminnej.

- Ten projekt to dowód zaangażowania wielu osób: wójta Gminy Kobylnica, strażaków z OSP Sierakowo i Rafała Wrześniak. Bez ich pomocy byłoby bardzo trudno doprowadzić całe przedsięwzięcie do takiego finału – podsumowuje Narodzonek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie