Tomasz Kołodziejski mistrzem Polski w judo

Tomasz Kołodziejski, słupszczanin, trener Piasta Wrzeście.
Tomasz Kołodziejski, słupszczanin, trener Piasta Wrzeście. Archiwum
Tomasz Kołodziejski, trener judo Piasta Wrzeście, nie skończył kariery. Zdobył właśnie tytuł mistrza Polski masters.

Już po raz XV w Sobótce koło Wrocławia odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski masters Judo. W zmaganiach startowali zawodnicy z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji i przedstawiciele gospodarzy - Polacy.

Świetnie w zawodach spisał się Tomasz Kołodziejski, były judoka Gryfa Słupsk, obecnie szkoleniowiec w Piaście Wrzeście. Zdobył tytuł mistrza Polski. Startował w kategorii do 73 kilogramów w przedziale wiekowym 50-55 lat.

W dwóch pierwszych pojedynkach nie dał szans rywalom. Premierową walkę z reprezentantem Niemiec wygrał przez rzut w 3. minucie starcia. Drugi pojedynek , również z reprezentantem Niemiec, zakończył po 15 sekundach efektownym rzutem. W finale zmierzył się z reprezentantem Czech, wygrywając pojedynek na punkty. Dzięki dobrej postawie zdobył tytuł mistrza Polski mastersów. - Nie ma co ukrywać, byłem dobrze przygotowany do mistrzostw. Trenuję obecnie nawet osiem razy w tygodniu - nie ukrywa Kołodziejski.

Walki toczyły się na trzech matach. W obecnych mistrzostwach startowało blisko 200 zawodników, podczas gdy w pierwszych mistrzostwach startowało tylko piętnaście osób. To pokazuje, jaką potęgą jest judo. - Wzrósł poziom zawodów. Osiem lat temu startowałem w Sobótce i był zdecydowanie niższy - dodaje mistrz Polski.