Toruńska Energa była bezlitosna i nie dała szans gościom z Lęborka

W inauguracyjnym pojedynku lęborczanin Adam Dosz (w głębi) stoczył wyrównany bój z torunianinem Konradem Kulpą, ale nie zdołał wygrać żadnego seta Fot. Poltarex Pogoń Lębork
W piątej serii Lotto Superligi edycji 2021/2022 w Toruniu tamtejsza drużyna Energa Manekin podejmowała Poltarex Pogoń Lębork.

Faworytem piątkowej rywalizacji był wysoko notowany zespół z Torunia, który potwierdził wielkie aspiracje do zajęcia czołowego miejsca w tabeli. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze pewnie i zdecydowanie pokonali 3:0 lęborczan, którzy ugrali tylko jednego seta.

Przypomnijmy, że celem lęborskiej ekipy jest utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywek. Zadanie jest niezwykle trudne przed podopiecznymi trenera Wojciecha Potrykusa, bo najgroźniejsi rywale do spadku trochę już oddalili się od Poltareksu Pogoni.

Oto zapis wszystkich gier w spotkaniu Energa Manekin - Poltarex Pogoń: 1:0 Konrad Kulpa - Adam Dosz 3:0 (11:7, 12:10, 11:6); 2:0 Tomasz Kotowski - Bogusław Koszyk 3:0 (15:13, 14:12, 11:4); 3:0 Damian Węderlich - Alan Kulczycki 3:1 (11:3, 8:11, 11:7, 11:4).

Pozostałe rezultaty meczów tenisistów stołowych w ramach piątej kolejki: Gwiazda Bydgoszcz - Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:0, Akademia Zamojska Zamość - Politechnika Rzeszów 1:3, Sokołów S.A. Jarosław - Morliny Ostróda 3:1, Polonia Bytom - Olimpia-Unia Grudziądz 3:2, Dojlidy Białystok - Dekorglass Działdowo 3:2, AZS AWFiS Balta Gdańsk - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2.