Tottenham Hotspur 1 - 1 West Bromwich Albion

1 1 połowa

West Bromwich Albion

1

0 1 połowa

• Mike Jones gwiżdże po raz ostatni! Tottenham traci dwa punkty, które mogą zadecydować o tym, że w najbliższy weekend Leicester może zostać mistrzem Anglii!

• Zdaniem sędziego Vertonghen fauluje Rondona przed polem karnym. Obrona Tottenhamu radzi sobie z piłką. Szybko wyprowadzony atak i rzut wolny z ok. kola środkowego.

• McAulley blokuje centrę Rose'a. Rzut rożny i Myhill chwyta piłkę.

• Jeszcze co najmniej pięć minut potrwa druga połowa! Której ze stron uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• I zmiana w ekipie gości. Sandro melduje się na murawie. W miejsce Stephane Sessegnona

• Nacer Chadli wchodzi za Dele Alliego...

• McClean wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie na Dawsona i Lloris nie ruszył do centry. Tym razem nie pomylił się też Vertonghen. Jednak goście będą mieli jeszcze jeden korner.

• Obrona West Brom dwoi się i troi by przeszkadzać rywalowi w rozgrywaniu piłki przed polem karnym. Czynią to skutecznie. Alli skutecznie uprzedzony przez Evansa.

• Sessegnon strzela z prawej strony pola karnego w boczną siatkę! Niewiele brakowało reprezentantowi Beninu by trafił do bramki!

• Son Heung-Min zastępuje Erika Lamelę.

• Rose ruszył w pole karne West Brom. Nie zdołał opanować piłki zagranej z głębi pola przez Dembele.

• Sessegnon traci piłkę przed "szesnastką" Tottenhamu. Gospodarze ruszyli z kontrą, która została przerwana kilkanaście metrów za linią środkową.

• Fatalny strzał Eriksena. Myhill wznawia grę od bramki.

• Argentyńczyk może grać dalej. Co dziwne, sędzia podyktował rzut wolny dla Tottenhamu. Do bramki ok. 30 metrów.

• Dość ostre wejście Dembele w Yacoba. Konieczna jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• Przy takim wyniku "Kogutów" może się okazać, że za tydzień Leicester może zapewnić sobie tytuł mistrza Anglii! Wystarczy, że... wygra w weekend na Old Trafford. W niedzielę Tottenham zagra na wyjeździe z Chelsea.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Eric Dier ucierpiał w starciu z Dawsonem i musiał opuścić murawę. W jego miejsce pojawia się Ryan Mason.

• Od zera do bohatera - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawson wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do właściwej siatki! Niepewne wyjście Llorisa okazało się brzemienne w skutkach!

• GOL, CRAIG DAWSON!!!

• Coraz groźniej gola West Brom! Lloris zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką po atomowym strzale Rondona!

• Kane strzelił z drugiej linii na wiwat.

• Rose musiał ratować się i swój zespół wybiciem na rzut rożny. Zła centra zapoczątkowała kontrę - Kane'owi zabrakło przyspieszenia by uprzedzić wychodzącego na 25. metr Myhilla - ten szczupakiem wybił piłkę w stronę środka boiska.

• To zabrzmi jak oksymoron, ale Eriksen słabo dośrodkował w "szesnastkę". Piłka trafiła pod nogi Dembele, którego uderzenie z dystansu minęło bramkę West Brom w bezpiecznej odgległości.

• Atak pozycyjny Tottenhamu z momentalnym przerzutem Kane'a do Walkera. Jego centrę wybił z McAuley z pola karnego. Po chwili najlepszy snajper gospodarzy został sfaulowany ok. 30 metrów od bramki Myhilla.

• W odpowiedzi ponad trzydziestometrowy rajd Eriksena. Duńczyk uderzył technicznie pół metra obok dalszego, prawego słupka. Mimo że Myhill wyciągnął się jak struna, to nie miał daleko do futbolówki!

• To była najgroźniejsza akcja gości! Rondon doskoczył do dośrodkowania Gardnerna i minimalnie przestrzelił - piłka przeleciała tuż obok lewego słupka bramki Llorisa!

• Rondon znalazł się na prawej flance. Został zahaczony przez Rose'a. Bez konsekwencji kartkowej.

• Vertonghen nie był w stanie skierować piłki w stronę bramki po dośrodkowaniu Eriksena z prawej strony boiska.

• Lamela zagrał na wyprzedzenie. Nie spodobało się Evansowi, który skosił Argentyńczyka. Żółta kartka na koncie zawodnika West Brom.

• Znowu słupek po stronie Myhilla! Kapitalny rajd Eriksena lewą flanką i zagrał na środek pola karnego do Lameli. Ten trącił piłkę, lecz ta obija dalszy słupek bramki gości!

• I jeszcze jeden po akcji Lameli. Piłka przechodzi przez całą "szesnastkę".

• Strzał Eriksena z lewej strony pola karnego zablokował w ostatniej chwili Olsson. Rzut rożny.

• Zdaniem sędziego Dembele przekroczył przepisy w walce o piłkę z Gardnerem. Rzut wolny z ponad 35 metrów, więc należy spodziewać się centry w pole karne. Po zamieszaniu Lloris chwyta piłkę.

• Błąd Dawsona, który wybijając piłkę nabił Alliego. Pomocnik Tottenhamu nie zdołał przyjąć piłki tak jak to wczoraj zrobił Mahrez w meczu ze Swansea.

• Lloris pewnie chwyta piłkę po strzale Gardnera. Francuzki bramkarz nie dał się zaskoczyć mimo rykoszetu od muru.

• Olsson ostro wszedł w Walkera na wślizgu. Sędzia przerwał atak gości. Gardner przechwycił piłkę i został powalony ok. 23 metrów od bramki Llorisa.

• Zdaniem sędziego Rose sfaulował Sessegnona na prawej stronie. Goście wyszli bardzo zmotywowani na drugą połowę i przeważają.

• Podanie pominięciem drugiej linii do Kane'a w pole karne. Ten nawet przy ponad dwumetrowym wzroście nie musnąłby piłki.

• Sessegnon domaga się rzutu rożnego po strzale zza pola karnego. Sędzia przychyla się do wniosku zawodnika z Beninu. Olsson wyskoczył najwyżej w po karnym, ale uderzył batdzo niecelnie.

• Jako pierwsi na murawę wychodzą gracze Tottenhamu. Po chwili meldują się goście. Obie strony zagrają bez zmian. "Koguty" zaczynają więc drugie trzy kwadranse.

• Powracamy na White Hart Lane na drugą połowę meczu Tottenham - West Brom. Do przerwy prowadzą gospodarze dzięki samobójczemu trafieniu Dawsona. Czy goście zmienią coś w swojej grze by przeciwstawić się "Kogutom"?

• Po doliczeniu minuty sędzia kończy pierwszą połowę. Tottenham zasłużenie prowadzi z West Brom po samobójczym trafieniu Dawsona. Wcześniej wybornie swój zespół ratował Myhill. Pomagał mu też słupek i poprzeczka po strzałach Kane'a oraz Eriksena.

• Słabe dośrodkowanie nie sprawiło problemów defensywie wicelidera Premier League.

• McClean strzela zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Ataki gości są najczęściej przerywane/blokowane ok. 25-30 metrów od bramki Llorisa. West Brom nie żadnych argumentów by zagrozić "Kogutom".

• Kane zagrywa w pole karne do Lameli. Ten chciał od razu zabrać się z piłką w pole karne, lecz ta uciekła mu na rzecz Evansa.

• Przebojowa akcja Rose'a na lewej stronie. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Dawsona. Rzut rożny bez zagrożenia pod bramką gości.

• Rondon wyłuskał piłkę spod nóg Alderweirelda. Belg zdołał jednak zablokować strzał rywala. A jego rodak, Vertonghen, ograł we własnym polu karnym dwóch piłkarzy West Brom. Został za to nagrodzony brawami.

• Gospodarze idą za ciosem. Obrona West Brom z problemami, ale szczęśliwie interweniuje po centrze Lameli.

• Ostro bita piłka przez Eriksena z prawej strony boiska i Vertonghen wywarł taką presję na Dawsonie, że ten niefortunnie interweniował - piłka po odbiciu się od niego wpadła do siatki między nogami Myhilla!

• CRAIG DAWSON STRZELA "SAMOBÓJA"!!!

• Rose znalazł się na środku pola karnego West Brom. Tam naciskany przez McAulleya pada na murawę, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Słuszna decyzja arbitra.

• Dawson zagrał w stylu Łukasza Piszczka przed pole karne. Tam nadbiegający Gardner uderzył w najwyższe rzędy na trybunie będącej za bramką Llorisa.

• Kontratak gospodarzy wyglądał obiecująco do momentu ostatniego podanie Eriksena w stronę pola karnego do wbiegającego Kane'a. Duńczykowi brakowało ciut dokładności.

• Indywidualna akcja Rondona przynosi rzut rożny. Sędzia zmienia jednak decyzję i plastycznie pokazał, że goście wznowią grę wyrzutem z autu.

• Alli zagrywa w pole karne do Kane'a. Ten był na spalonym, więc odpuścił walkę o piłkę. Tę chwyta Myhill.

• Zrobiło się cieplej w polu karnym Llorisa. Czujny Vertonghen wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Rondon wrócił się w ok. koła środkowego i został sfaulowany. Rzut wolny w postaci wrzutki w pole karne. Obrona Tottenhamu spokojnie radzi sobie z górną piłką.

• Alderweireld strzela głową z kilu metrów wysoko nad poprzeczką.

• Kane znalazł się na lewej stronie pola karnego gości. Już składał się do strzału, ale piłkę spod nóg wybił mu Dawson. Angielski snajper miał kolejną okazję. Znowu Myhill paruje piłkę na rzut rożny.

• Udana interwencja Llorisa, który złapał piłkę we własnym polu karnym przed rozpędzonym Rondonem. Ciężar gry szybko przeniósł się w drugą "szesnastkę", ale Kane nie zdołał opanować piłki. Łapie ją Myhill.

• Duńczyk pomylił się nieznacznie - piłka otarła się o poprzeczkę tuż przy dalszym spojeniu! Myhill był bez szans!

• Rose skoszony przez Sessegnona jak trawa na wiosnę ok. 18 metrów od bramki Myhilla. Wymarzona pozycja dla Eriksena.

• Lamela wrzuca na bliższy słupek. Obrona WBA wybija piłkę.

• Sessegnon przedarł się prawą stroną, ale kilka metrów za linią środkową stracił futbolówkę na rzecz Rose'a. Ten ruszył swoją drogą i zyskał rzut rożny.

• Censtrostrzał Alderweirelda i bramkarz gości z problemami interweniuje. Czujny McAuley wybija piłkę na rzut rożny.

• Słupek ratuje gości pdrze stratą bramki! Kane przedarł się w pole karne i uderzył w stronę dalszego rogu. Myhill zdołał jednak musnąć piłkę na słupek!

• Chóralne When All The Saints Go Marching In na White Hart Lane. Goście zepchnięci pod własne pole karne.

• ... i po interwencji Myhilla piłka przeleciała tuż obok lewego słupka! Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Alli faulowany ok. 27 metrów od bramki West Brom. Eriksen ustawił piłkę...

• Rose bez trudu ograł Sessegnona i zagrał do Kane'a w pole karne. Ten wystawił futbolówkę Eriksenowi na strzał z 20 metrów, ale Duńczyk został zablokowany.

• Pierwszą akcję stworzyli jednak piłkarze Tottenhamu. Ostre dośrodkowanie z prawej strony pola karnego nie znalazło Kane'a. Myhill z "piątki".

• Gwizdek sędziego i ze środka zaczynają grający w czerwono-czarnych strojach goście!

• Obie jedenastki już są na murawie. Kapitanami są Lloris (Tottenham) i Fletcher (West Brom).

• W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktami. Bramki na The Hawthorns strzelili D. Alli (15. minuta) i J. McClean (39. minuta). Jak będzie dzisiaj?

• Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Robert Madley
      • liniowi: Peter James Kirkup i Constantine Hatzidakis
      • sędzia techniczny: Roger East
    • W kadrze Tottenhamu próżno szukać Nabila Bentaleba. Algierski pomocnik zanotował pięć występów bez zdobytej bramki.

Z kolei w West Brom nie ma Alexa Pritcharda (pomocnik, 2/0), Jamesa Morrisona (pomocnik, 18/3) i Chrisa Brunta (pomocnik, 22/0).

• Goście są obecnie na czternastej pozycji z dorobkiem 40 punktów (tyle samo ma "oczko" niżej w tabeli Swansea). Nad strefą spadkową ma dziewięć punktów przewagi. Siedemnasty w tabeli jest Sunderland, tak samo jak otwierający "czerwoną strefę" Norwich. 30 punktów ma przedostatnie Newcastle, a w Championship jest już Aston Villa (zaledwie 16 pkt).

• "Zmiennicy" Tottenhamu: M. Vorm - T. Carroll, N. Chadli, B. Davies, R. Mason, Son Heung-Min, K. Tripper.

• Rozgrzewka gości

• Od kilu chwil znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora na rezerwowych. Zacznijmy od gości: A. Palmer - V. Anichebe, J. Chester, Sandro (były piłkarz "Kogutów"), R. Lambert, J. Leko, T. Roberts.

• W ostatnim spotkaniu 35. kolejki Premier League walczący o tytuł mistrza Anglii Tottenham zmierzy się z niepewnym utrzymania West Bromwich Albion. Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!