Tour de France - Simon Clarke najlepszy na 5. etapie

Polskie Radio 24
Simon Clarke (z prawej)
Simon Clarke (z prawej) fot. AP/Associated Press/East News
Australijczyk Simon Clarke (Israel-Premier Tech) wygrał piąty etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostaje Belg Wout Van Aert (Jumbo-Visma), który w środę był 16.

Po przejechaniu 157 km z Lille do Wallers jako drugi linię mety minął Holender Taco van der Hoorn (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux), a trzeci był Norweg Edvald Boasson Hagen (TotalEnergies, +2 sek.).

Łukasz Owsian (Arkéa Samsic +1:04) zajął 51. miejsce, Kamil Gradek (Bahrain - Victorious, +6:36) był 112., Maciej Bodnar 119. (TotalEnergies +9:24), a tuż za nim etap ukończył Rafał Majka (UAE Team Emirates, +3:52).

W generalnej klasyfikacji Wout Van Aert ma 13 sekund przewagi nad drugim Neilsonem Powlessem (EF Education-EasyPost) i 14 sekund nad Hagenem.