Tragiczny pożar w escape roomie w Koszalinie [4.01.2019]...

  Tragiczny pożar w escape roomie w Koszalinie [4.01.2019] Projektant escape roomu usłyszał zarzut. Nie przyznał się do winy

  Joanna Krężelewska

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Tragiczny pożar w escape roomie w Koszalinie (4.01.2019). 28-letni Miłosz S. usłyszał w niedzielę zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie, czym nieumyślnie miał doprowadzić do śmierci pięciu piętnastolatek, które zginęły w pożarze.
  W niedzielę mężczyzna został przesłuchany w Prokuratorze Okręgowej w Koszalinie.

  – Ogłoszony został mu zarzut, że w sposób umyślny doprowadził stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w obiekcie, gdzie znajdował się escape room i w taki sposób, nieumyślnie już, doprowadził do śmierci osób, które zginęły w pożarze, jaki wybuchł 4 stycznia tego roku - poinformował Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

  Premier Mateusz Morawiecki: Powstanie raport z kontroli w escape roomach  Zatrzymany jest krewnym osoby, na którą zarejestrowana była działalność.
  Najprawdopodobniej wnuczkiem kobiety. Jako podstawę zarzutu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie wskazał to, że Miłosz S. był osobą faktycznie wykonującą czynności w ramach działalności gospodarczej.  - Osobą, która przygotowywała wyposażenie pomieszczeń. Nie zwrócił uwagi na to, że nie ma tam właściwego ogrzewania obiektów i nie ma tam przede wszystkim dróg ewakuacyjnych - dodał.

  Minister po tragedii w Koszalinie: „to była śmiertelna pułapka”  Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.  Interesy podejrzanego w tej sprawie reprezentują adwokaci Wiesław Breliński i Wojciech Janus.

  - Nasz klient jest zrozpaczony tym, co się stało. Do postawionych mu zarzutów nie przyznał się. Nie złożył wyjaśnień z uwagi na to, że nie jest w stanie psychicznie znieść ciężaru, który na niego spadł. Nie był w stanie praktycznie odnieść się do niczego, co jest podstawą stawianego mu zrzutu – powiedział wieczorem po wyjściu z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie mecenas Breliński.

  - W treści protokołu nasz klient złożył głębokie kondolencje dla rodzin ofiar. Powiedział, jak bardzo jest mu przykro i jak bardzo nie chciał tego skutku, który nastąpił. To było bardzo szczere, bo jest on na skraju załamania psychicznego w związku z tym, co się stało.  W poniedziałek najprawdopodobniej do sądu wpłynie wniosek o stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

  – Nasz klient chce złożyć wyjaśnienia, ale dajmy mu szansę by wyartykułował wszystko, co powiedzieć pragnie – podkreślił mecenas Wiesław Breliński.

  Wada instalacji gazowej w escape roomie mogła być przyczyną pożaru  Miłosz S. na policję zgłosił się sam. Zrobił to w piątkowy wieczór, gdy zobaczył doniesienia medialne o tragedii w escape roomie w Koszalinie.
  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo