Trefl Gdańsk - SPS Epigon Słupsk 1:3

res
SPS Epigon prowadzi po pierwszej rundzie z dorobkiem 16 punktów.
SPS Epigon prowadzi po pierwszej rundzie z dorobkiem 16 punktów. archiwum
W ostatnim meczu pierwszej rundy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Epigon Słupsk wygrało w Gdańsku z rezerwami walczącego w Plus Lidze mężczyzn Trefla.

Do meczu trener gospodarzy desygnował jedynie czterech zawodników z Młodej Ligi, co miało istotny wpływ na poziom gry gdańszczan, skład uzupełnili juniorzy. SPS Epigon powoli odbudowuje się po pladze kontuzji i urazów, które prześladują zespół od początku sezonu. Na mecz udał się w jedenastoosobowym składzie, zabrakło jedynie Zbigniewa Młynarczyka. Słupszczanie wygrali 3:1.

Mecz stał na wysokim poziomie. - Cieszy mnie to, że to właśnie my zawiesiliśmy tak wysoko poprzeczkę gdańskim młodzieżowcom - mówił po spotkaniu Mariusz Kuczko, grający trener SPS Epigon.

Najbardziej wyrównana walka była w pierwszym secie. Ciekawemu, urozmaiconemu rozegraniu kapitana gdańszczan Przemysława Stępnia słupszczanie przeciwstawili skuteczne ataki Macieja Burzyńskiego oraz Mariusza Kuczko.

W czwartym, ostatnim secie dobrze w odbiorze spisywali się Jordan Wiktorowicz , Maciej Burzyński i Łukasz Markowski, dobrze atakował Rafał Stoltman.

SPS Epigon prowadzi po pierwszej rundzie z dorobkiem 16 punktów, zgarniając całą pulę w pięciu meczach, oraz raz przegrywając 2:3, z innym kandydatem do wyjścia z grupy Kamionką/Stoczniowcem Sopot. Słupszczanie rozegrali tylko jeden mecz we własnej hali.

Trefl Gdańsk - SPS Epigon Słupsk 1:3 (21:25, 17:25, 25:15, 18:25)

SPS Epigon: Iglewski, Stoltman, M. Burzyński, Huzarski, Kuczko, Wiktorowicz, Markowski (libero) oraz A. Burzyński , Jursza , Broszczkowski, Pawlak.

1. SPS Słupsk 6 16 17:5
2. Stoczniowiec I Kamionka 5 11 12:5
3. Trefl Gdańsk SA 5 9 10:6
4. Olimpijczyk Pruszcz Gd. 5 9 9:8
5. Stoczniowiec II Gdańsk 5 5 6:11
6. Alpat Gdynia 5 3 5:12