Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 86:70 (zdjęcia, wideo)

res
W Sopocie w Ergo Arenie Energa Czarni Słupsk przegrała w ćwierćfinale Pucharu Polski z gospodarzami, Treflem Sopot 70:86. Łukasz Capar
Przegrali na własne życzenie zawodnicy Energi Czarnych w ćwierćfinale Pucharu Polski w Sopocie z Treflem 70:86. Fatalnie zagrali przede wszystkim w pierwszej połowie.
Puchar Polski. Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk

ZOBACZ ZDJĘCIA TAKŻE NA MM2MIASTO.PL

Gdy koszykarze Energi Czarnych rozgrzewali się w ErgoArenie, zawodnicy gospodarzy dopiero wchodzili do hali. Na trybunach obiektu w Trójmieście tym razem zasiadło wyjątkowo mało kibiców.

To, co interesuje fanów w lidze, nie jest już tak atrakcyjnym towarem w Pucharze Polski. Tym bardziej że dla spikera w ErgoArenie po dwuzdaniowym komunikacie na początku meczu o Pucharze Polski ważniejsze były informacje o sprzedaży biletów i karnetów Trefla na kolejną rundę Tauron Basket Ligi. Gospodarze wpisali w protokół nowego zawodnika Davida Brembly'ego. Puchar miał być okazją do wkomponowania się w zespół. Nie pojawił się jednak na parkiecie.

Energa Czarni w pierwszej połowie zawiodła na całej linii. Słupscy gracze grali bardzo słabo w obronie. Gospodarzom łatwo przychodziło zdobywanie punktów. Najpierw z dystansu, gdzie trafiali Mallett, Waczyński i Koszarek, a potem spod kosza, gdzie para Turek, Kuzminskas skasowała słupskich podkoszowych na starcie. Trudno odmówić gościom zaangażowania, ale do przerwy Trefl miał więcej zbiórek w ataku niż Energa Czarni na obu deskach (7:6, a wszystkie zbiórki Trefla 19). O ile Energa Czarni odrobiła lekcję z meczów w lidze i potrafiła zatrzymać szybki atak gospodarzy, to nie zatrzymała ich w żadnym innym elemencie.

Ten nieco przygnębiający obraz słupszczanie próbowali zmienić na początku trzeciej kwarty. Ruszyli do odrabiania strat, wreszcie zaczęli funkcjonować w obronie. Zniwelowali różnicę do siedmiu punktów (49:56), ale znów gospodarze znaleźli na to odpowiedź. Trójki Koszarka i punkty Cummingsa pomogły miejscowym. Goście szukali jeszcze ratunku w grze strefą pod koszem, a potem w obronie na całym boisku. Na próżno. Ich przygoda z Pucharem Polski trwała w tym sezonie tylko jedno spotkanie.

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 86:70 (31:20, 23:19, 11:14, 21:17)

Trefl Sopot: John Turek 10, Vontgeego Cummings 6, Filip Dylewicz 4, Marcin Stefański 0, Łukasz Wiśniewski 12 (1), Daniel Szymkiewicz 0, Łukasz Koszarek 16 (4), Adam Waczyński 12 (2), Jermaine Mallett 15 (2), Saulis Kuzminskas 11.

Energa Czarni: Zbigniew Białek 5 (1), Stanley Burrell 16 (1), Mantas Cesnauskis 8, Darnell Hinson 8, Paweł Kikowski 5 (1), Paweł Leończyk 7, Scott Morrison 12, Krzysztof Roszyk 2, David Weaver 7.