Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trochę stacjonarnie, a trochę w sieci. Rząd poluzował obostrzenia, więc zmieniły się plany BGSW

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Wystawę podsumowującą rezydencję artystyczną Kamili Czosnyk będziemy mogli oglądać od 24 do 28 lutego. Dodatkowo w tych dniach na budynku kapitanatu portu w Ustce wyświetlany będzie film
Wystawę podsumowującą rezydencję artystyczną Kamili Czosnyk będziemy mogli oglądać od 24 do 28 lutego. Dodatkowo w tych dniach na budynku kapitanatu portu w Ustce wyświetlany będzie film materiały prasowe BGSW
W czwartek rząd poinformował o częściowym luzowaniu obostrzeń. W gronie otwartych od 1 lutego obiektów znalazły się między innymi galerie sztuki i muzea. W związku z tym Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zmienia swoje plany na nadchodzący miesiąc.

Najważniejszą informacją jest ta, że choć rząd wydał pozwolenie na otwarcie galerii od 1 lutego, to Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej możemy odwiedzić dopiero 10 lutego. Od tego dnia możliwe będzie indywidualne zwiedzanie i oglądanie wystaw na żywo, jednak wernisaże wciąż będą odbywać się jedynie online.

I tak 10 lutego o godz. 17 ma profilu BGSW n Facebooku odbędzie się wernisaż „Escape from reality”, wystawy Gabrieli Siecińskiej. Stacjonarnie prace artystki będzie można zobaczyć w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 10 do 21 lutego. Wstęp jest wolny.

Dzień później w sieci otwarte zostaną trzy wystawy indywidualne - Bartosza Kokosińskiego, Janiny Janickiej-Grabowskiej i Zdzisława Pacholskiego. Każdą z nich będzie można obejrzeć stacjonarnie, ale będą się one znajdowały w trzech różnych miejscach. „Pozostaję tym samym, choć się zmieniam” Kokosińskiego w Baszcie Czarownic w Słupsku, „Przygodność ciała Janickiej-Grabowskiej w Galerii Kameralnej w Słupsku a „Terra photographica” w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Wystawy będą czynne od 11 lutego do 31 marca. Wstęp wolny.

Kolejny wernisaż online, tym razem podsumowujący rezydencję artystyczną Kamili Czosnyk pt. „Konstelacje symulacji”, odbędzie się w środę, 24 lutego, o godz. 18. Przez kolejne kilka dni – do 28 lutego – w godz. 18-22 na budynku Kapitanatu Ustka wyświetlana będzie projekcja filmu. Samą wystawę będzie można odwiedzić od 24 do 28 lutego w CAT w Ustce.

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej regularnie organizuje Historyczne Czwartki. Te spotkania pozostają na razie w sieci. 4 lutego o godz. 17 będziemy mieli okazję obejrzeć film dokumentalny „Legenda słupskiego smaku”, którego autorem jest Tomasz Częścik, ubiegłoroczny stypendysta kulturalny prezydenta Słupska. Na ekranie zobaczymy historię kultowych słupskich obiektów gastronomicznych. Spotkanie, które odbędzie się 4 lutego o godz. 17 poprowadzi sam autor dokumentu.

Ostatni Historyczny Czwartek w lutym będzie nosił tytuł „Asy Korabia. Szyprowie i załogi usteckich kutrów rybackich w latach 50. i 60. XX wieku” i odbędzie się jak zwykle o godz. 17, 25 lutego. Spotkanie na profilu BGSW na Facebooku poprowadzi Marcin Barnowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza