Trwają prace przygotowawcze, które mają doprowadzić do...

  Trwają prace przygotowawcze, które mają doprowadzić do powiększenia starego słupskiego cmentarza komunalnego

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Już trwają prace przygotowawcze na działce przy ulicy Lipowej, gdzie ma dojść do powiększenia cmentarza

  Już trwają prace przygotowawcze na działce przy ulicy Lipowej, gdzie ma dojść do powiększenia cmentarza ©Fot. Krzysztof Piotrkowski

  Trwają prace przygotowawcze, które mają doprowadzić do powiększenia starego słupskiego cmentarza komunalnego. Chodzi o działkę położoną między cmentarzem a ulicą Lipową, obok której usytuowane są bloki mieszkalne.
  Już trwają prace przygotowawcze na działce przy ulicy Lipowej, gdzie ma dojść do powiększenia cmentarza

  Już trwają prace przygotowawcze na działce przy ulicy Lipowej, gdzie ma dojść do powiększenia cmentarza ©Fot. Krzysztof Piotrkowski

  Kilka tygodni przed końcem 2018 roku na tej działce zaczęto prowadzić wycinkę samosiejek. Generalnie większość tego terenu została już z nich oczyszczona.

  - Te działania budzą nasz niepokój. Nikt z nami nic nie konsultował, a teraz spodziewamy się, że będziemy mieli widok na cmentarz, a blisko naszych okien będą parkować samochody ludzi, którzy będą przyjeżdżać na cmentarz - denerwują się mieszkańcy bloków mieszkalnych przy ulicy Lipowej, którzy skontaktowali się w tej sprawie z naszą redakcją.

  I rzeczywiście - jak się dowiedzieliśmy, w tym przypadku chodzi o miejską działkę, która obecnie stanowi teren zapasowy starego cmentarza komunalnego.

  - Na naszym cmentarzu brakuje miejsca. W rezultacie już przeprowadzamy pochówki na poboczach niektórych cmentarnych dróg, które mogą być jeszcze trochę węższe. Poza tym coraz więcej osób chce chować prochy członków swoich rodzin w kolumbariach. Z tego względu na starym cmentarzu w ubiegłym roku zbudowaliśmy nowe kolumbarium na przeszło 150 nisz. W tym roku przymierzamy się do budowy kolejnego kolumbarium, które zamierzamy zlokalizować na terenie nowej działki od strony ulicy Lipowej - mówi Katarzyna Winiarska, kierownik słupskich cmentarzy w ramach Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.
  Zanim dojdzie do budowy kolumbarium, przygotowywany teren zostanie wyrównany.

  - Razem z kolumbarium chcemy wybudować nowy parking od strony ulicy Lipowej. Wydaje się konieczny, bo już od wielu lat słupszczanie mają problem z parkowaniem, gdy gremialnie odwiedzają stary cmentarz - dodaje Katarzyna Winiarska. Jeszcze jednak dokładnie nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszony przetarg na planowane roboty.

  O tej sprawie rozmawialiśmy także z radną Anną Rożek, która z projektem rozbudowy cmentarza zetknęła się już cztery lata temu oraz podczas ostatniej kampanii wyborczej, gdy odwiedzała wyborców przy ulicy Lipowej w ich mieszkaniach.

  - Zdania są podzielone, bo jedni boją się parkingu, a inni liczą na to, że dzięki niemu będzie łatwiej parkować samochody przy ulicy Lipowej. Moim zdaniem, rozbudowa cmentarza jest nieunikniona. Nowy parking jest także potrzebny, ale będę zabiegała o to, aby przy okazji tej inwestycji doszło do remontu ulicy Lipowej oraz przejścia między ulicami Lipową a Wiśniową, które jest w bardzo złym stanie - mówi radna Rożek (PO).

  W tej ostatniej sprawie pisała interpelację w marcu 2018 roku. Prace modernizacyjne na przejściu miały być wykonane w trzecim kwartale ubiegłego roku. Jednak do nich nie doszło. Dlatego podczas grudniowej sesji radna Rożek przypomniała sprawę i teraz czeka na odpowiedź.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (19) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone