Trzech pięściarzy z Pomorza w finałach Olimpiady Młodzieży

Patryk Runowski (w środku) ze swoimi kolegami z KS Damnica.
Patryk Runowski (w środku) ze swoimi kolegami z KS Damnica. Fot. archiwum KS Damnica
Trzech zawodników z Pomorza pojedzie na finały XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jakie odbędą się w tym roku w Radomiu (2-8 maja).

Region słupski reprezentować będą Patryk i Przemysław Runowscy, obaj z Klubu Sportowego Damnica.

Trzecim zawodnikiem będzie Kazimierz Łęgowski z Chojnic. Łęgowski i Przemek Runowski walczyli dotychczas w wadze do 57 kg. Trenerzy z KS Damnica i Chojnic podjęli decyzję, żeby tym razem Przemek wystartował w eliminacjach w Grudziądzu w wadze do 60 kg. Tym sposobem otwierała się szansa na występ w Radomiu dla dwóch dobrych zawodników z Pomorza. Gdyby obaj walczyli w wadze do 57 kg, jeden z nich musiałby odpaść.

Przemysław Runowski w cięższej niż zazwyczaj wadze jednak poradził sobie doskonale, pokonał w eliminacjach Bartosza Ogińskiego (Pomorzanin Toruń) w trzeciej rundzie przed czasem, a w finale wygrał z Kubą Wijatą (Box Team Chojnice) 3:0. Obaj dostali nagrody za najlepszą walkę turnieju.

Drugim zawodnikiem, który pojedzie na radomskie finały, jest Patryk Runowski. W wadze do 54 kg wygrał z Dariuszem Smętkiem (Ring Wolny Toruń), a w finale pokonał Dominika Gołuńskiego (Novi Polnica) 3:0. Patryk, podobnie jak brat Przemek, to uczeń Gimnazjum w Zagórzycy, awansował, chociaż był
najmłodszym zawodnikiem turnieju.

Sekundantami zawodników byli Antoni Pałucki (KS Damnica) i Jan Dydak (Czarni Słupsk).

Inni pięściarze
Szczęścia zabrakło dwóm kolejnym naszym zawodnikom. Patryk Kędziora (Czarni Słupsk) w wadze do 63 kg odpadł w eliminacjach, przegrywając z Cezarym Abramczykiem (Start Włocławek). Była to dopiero trzecia walka Kędziory w jego karierze.

Tomasz Chudzik (KS Damnica) przegrał w finale wagi 48 kg, ulegając Dominikowi Śliwińskiemu (Pomorzanin Toruń). Wcześniej pokonał Krzysztofa Olińskiego (Wisła Tczew) 3:0.