Trzecie miejsce zuchów Energi Branq Słupsk w Dywizji A

Michał Piątkowski
5 marca w Słupsku odbył się Turniej Dywizji A w kategorii zuchów (U-10 M). Dobry występ zanotował zespół Energi Branq Słupsk, który zajął 3 miejsce, premiowane awansem do Turnieju Finałowego POZKosz w najmłodszej kategorii wiekowej.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu zespół ze Słupska uległ faworyzowanej i niepokonanej w tym sezonie drużynie GAK Gdynia 52:55, najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Krzysztof Nitka 36.

W drugim meczu o 3 miejsce w turnieju podopieczni Roberta Jakubiaka wygrali z drużyną SIÓDEMKI Sopot 61:32, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Nitka Krzysztof 29 i Grądzki Franciszek 18.

W zespole Energa Branq Słupsk wystąpili zawodnicy z Akademii GRASZ, z którą Słupskie Towarzystwo Koszykówki CZARNI ma podpisaną umowę o współpracy.

Kolejne zawody czyli Finałowy Turniej Wojewódzki odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2023 roku w Trójmieście.

Kolejne spotkanie w lidze u14

W sobotę koszykarze ENERGA - JS PRZEKŁADNIE SŁUPSK zagrali swój kolejny mecz w pomorskiej lidzę U-14 w Gdyni z MAXIMUS BASKETBALL.

Wynik spotkania :
MAXIMUS BASKETBALL GDYNIA - ENERGA - JS PRZEKŁADNIE SŁUPSK 41 : 125 (6:34, 9:31, 6:31, 20:29)