Trzy medale dla Człuchowa

Fot: sxc.hu
Srebro w klubowej klasyfikacji młodzików i dwa brązowe krążki: w klubowej rywalizacji seniorów oraz w indywidualnych mistrzostwach Polski za sprawą Mirosława Kowalskiego w klasie weteran. Tak przedstawia się bilans Auto-Moto Klubu Człuchów w sezonie 2009 roku.

Na torze w Olsztynie w stawce Mx2 Arkadiusz Mańk był dwa razy czwarty. Dwa wyścigi wygrał Łukasz Lonka (AP Głogów). Głogowianin wygrał klasyfikację generalną. 247 punktów zapewniło mu złoto. Mańk był piąty. Jego konto to 133 punkty. Sklasyfikowano 51 motocrossowców. Bardzo dobrze spisali się weterani. Człuchowianin Mirosław Kowalski był dwa razy trzeci. Mariusz Bukowski zajął ósme i piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej Kowalski zgromadził 200 punktów. Ten dorobek zapewnił mu brązowy medal. Bukowski zajął piątą lokatę - 141 punktów. Mistrzem Polski został Jacek Lonka (AP Głogów) - 250 punktów.

- Liczyłem na Arka Mańka i jego miejsce na pudle. Nie udało mu się powtórzyć brązowego sukcesu z ubiegłego roku. W 2009 roku ten zawodnik miał pecha, bo prześladowała go kontuzja kolana i z tego powodu nie rywalizował we wszystkich rundach - stwierdził Tadeusz Szwemin, prezes Auto-Moto Klubu.
Zacięte ściganie odbywało się w Mx85. Człuchowianin Dawid Konkol finiszował jako siódmy w pierwszym biegu, a w drugim wyścigu powiodło mu się lepiej i był piąty. W klasyfikacji generalnej Konkol zajął piąte miejsce - 157 punktów. O pechu może mówić Leszek Jasiński. Przed wyjazdem do Olsztyna ten młody motocrossowiec podczas treningu na człuchowskim torze złamał nogę. Ostatecznie w generalce za 2009 rok uplasował się na dziesiątej pozycji - 122 punkty. Joanna Miller zajęła trzynaste miejsce, ale nie jechała w dwóch ostatnich rundach, bo przeniosła się do klasy Mx2J.

Końcowa sytuacja klubowa w 2009 roku wśród seniorów: 1. Cross Lublin - 1929 pkt, 2. AP Głogów - 1180 pkt, 3. Auto-Moto Klub Człuchów - 853 pkt. W stawce klubowej młodzików też wygrał Cross Lublin - 1205 pkt. Srebrny medal wywalczył Auto-Moto Klub Człuchów - 691 pkt.