Trzy medale i urodzinowy prezent

(mars)
Judo - VIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - mistrzostwa Polski juniorów młodszych

WNowej Soli rozegrano finałowy turniej judo VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Lubuskie 2002. Były to jednocześnie mistrzostwa Polski juniorów młodszych.
Do rywalizacji przystąpili między innymi judocy i judoczki Gwardii Koszalin, Samuraja Koszalin i UKS Tori Dąbrowa. Reprezentanci naszego regionu zdobyli trzy medale.
W turnieju judoczek bardzo dobrą formę zademonstrowała Agata Madalińska z Samuraja, która w kategorii 70 kg zdobyła srebrny medal. Uczennica Gimnazjum w Malechowie wygrała trzy walki przed czasem. W pojedynku o wejście do finału Agata Madalińska pokonała Karolinę Rudak (WKS Flota), a w finale doznała porażki przez wazari z Izabelą Siewieczek (PKS Katowice). Na podium stanęła również jej koleżanka klubowa Ewelina Basińska, która zdobyła brązowy medal w kategorii 44 kg. Miejsca innych zawodniczek Samuraja: kat. 44 kg - 7. Katarzyna Megier; kat. 63 kg - 5. Sylwia Wenderlich; kat. +70 kg - 9. Milena Goszkiewicz. Szkoleniowcem "Samurajek" jest Andrzej Adamski.
Sukces odniósł Łukasz Kałwiński z UKS Tori, który sprawił sobie urodzinowy prezent (w dniu finałów skończył 16 lat) i w kategorii 50 kg wywalczył brązowy medal. W drodze na podium Łukasz Kałwiński stoczył pięć pojedynków i cztery wygrał przed czasem. W walce o brązowy medal reprezentant UKS Tori pokonał Pawła Kurowskiego z AZS AWF Gdańsk. "Brąz" wywalczony w Nowej Soli jest pierwszym medalem tak dużej rangi w karierze Łukasza Kałwińskiego. Jest to również pierwszy medal w tej kategorii wiekowej w historii klubu z Dąbrowy. Trenerką brązowego medalisty jest Dorota Adamska.
Dwóch zawodników z naszego regionu zajęło dziewiąte miejsca: kat. 55 kg - Adam Ćwikliński (Gwardia), kat. 73 kg - Mateusz Morawiec (Samuraj).