Trzy punkty usteckiego Jantara zdobyte w Luzinie

Jantar Ustka miał udane końcówki obu części meczu w Luzinie
Jantar Ustka miał udane końcówki obu części meczu w Luzinie Fot. archiwum
W meczu 5. kolejki IV ligi, Wikęd Luzino przegrał z Jantarem Ustka 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Michał Szałek (44), 1:1 Szymon Budziński (75-sam.), 1:2 Dominik Szukiełowicz (93)

Jantar: Gołębiewski - Oleszczuk (90 Brzostowicz), Szałek, Budziński, Fedorow (70 M.Dawid), K.Dawid, Granosik, Szukiełowicz, Książkiewicz (80 Dopierała), Miecznikowski (90 Szkutnik), K.Wójcik (70 Karpiński).

Pod koniec pierwszej połowy podanie z prawej strony i z kilku metrów trafił Michał Szałek. Kilka minut wcześniej piłkarze Jantara mieli dwie znakomite okazje do zdobycia gola, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Wikędu Bartłomiej Barczak. W 75. minucie zagrana piłka z lewej strony przedostała się do środka pola karnego i skąd płasko w długi róg strzelał Krystian Dampc. Piłkę trącił jeszcze niefortunnie Szymon Budziński i było 1:1. W 93. minucie na 35 metrze na murawie leżał jeden z zawodników gospodarzy, którzy mając piłkę nie wybili jej na aut. Gdy przejął ją Jantar, to zaraz się pojawiły okrzyki "wybij", a tymczasem goście szybko wymienili podania. Zagranie z prawej strony wzdłuż piątego metra trącił niezbyt pewnie bramkarz Wikędu, a piłka potoczyła się wprost pod nogi, Dominika Szukiełowicza, który zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Zwycięstwo przesunęło ustczan na 7. lokatę w tabeli (7 punktów), dziewiąty jest Gryf Słupsk (6), jedenasta Pogoń Lębork (6), piętnasta Sparta Sycewice (4), dziewiętnasta Bytovia (3), dwudzieste Anioły Garczegorze (3).