TS Judo Gryf Słupsk w krajowej czołówce judo

Dwa medale i trzecie miejsce w kraju wśród chłopców drużynowo to dorobek judoków TS Judo Gryfa Słupsk w finałach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Elblągu. Zawody zgromadziły 320 zawodników z całej Polski.

Tytuł mistrza Polski wywalczył Bartosz Szaniawski ( 81 kg), a brązowy medal zdobył Jakub Nawrot ( 66 kg).

W pojedynku o złoty medal, Szaniawski pokonał zawodnika Gwardii Olsztyn Michała Karkotkę wykonując dwa efektowne rzuty i mógł cieszyć się ze zdobycia kolejnego tytułu mistrza (wcześniej zdobył tytuł mistrza Polski młodzików).

Bartosz Szaniawski jest uczniem 3 klasy Społecznego Gimnazjum nr 1 w Słupsku. Trenuje judo od 7 lat i posiada 2 kyu ( niebieski pas)

Brązowy medal wywalczył Jakub Nawrot(66 kg),który w swoim dorobku ma już brązowy medal Pucharu Europy młodzików (Gyor-Wegry). Teraz po raz pierwszy wywalczył medal na mistrzostwach Polski. Nawrot jest uczniem 3 klasy Gimnazjum nr 3 w Słupsku. Trenuje judo od 8 lat i posiada 2 kyu.

Trzeci medal (również złotego koloru) otrzymali Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior - szkoleniowcy złotego medalisty Bartosz Szaniawskiego.

W klasyfikacji medalowej wśród chłopców TS Judo Gryf Słupsk został sklasyfikowany na 3 miejscu na 43 punktujące kluby. To ogromny sukces słupskiego judo .Warto podkreślić ,że budżet słupskiego klubu jest bardzo skromny w porównaniu do innych klubów w Polsce.

Szaniawski i Nawrot będą reprezentować Polskę podczas Pucharu Europy w Judo w Bielsku Białej,który odbędzie się w dniach 21-22 maja.