Tu pedofil odprawia msze

  Tu pedofil odprawia msze

  Piotr Kawałek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Tu pedofil odprawia msze

  ©Fot. Sławomir Żabicki

  Ksiądz skazany na dwa lata więzienia za molestowanie nieletnich nadal odprawia msze święte. Decyzją biskupa trafił do parafii w podsłupskim Barcinie. Zszokowani mieszkańcy boją się o swoje dzieci.
  Tu pedofil odprawia msze

  ©Fot. Sławomir Żabicki

  - To niemożliwe - przecierają oczy ze zdumienia mieszkańcy Barcina w gminie Kępice, gdy mówimy im, że do ich parafii trafił zboczeniec. - Dlaczego proboszcz nam o tym nie powiedział? W cywilizowanych krajach jest obowiązek informowania, że w pobliżu mieszka pedofil!
  Wątpią w wypędzenie diabła
  Wieś zawrzała. Mieszkańcy śledzili nasze publikacje dotyczące księdza Jerzego U. i dobrze wiedzą co robił dzieciom w Słowinie i innych miejscowościach powiatu sławieńskiego.
  Mają żal do proboszcza, który jest jednocześnie egzorcystą, że nie powiedział im o nowym księdzu. Wątpią, żeby wypędził z niego diabła. - Mówił, że przyszedł ze Słupska, jest schorowany, miał zawał serca - opowiada mężczyzna po czterdziestce. - Wiedziałem, że coś jest nie tak. Sprawdzałem w internecie skąd jest, przy wszystkich księżach widnieje nazwa parafii, przy jego nazwisku była tylko kreska.

  Grzechy księdza Jerzego

  Jerzy U., po obciążających go zeznaniach i naszym dziennikarskim śledztwie, został zatrzymany w 2003 roku. Policjanci przeszukujący plebanię znaleźli wiele materiałów o treści pornograficzno-gejowskiej należące do proboszcza. Opinia biegłego psychologa była jednoznaczna: proboszcz ma skłonności homoseksualne. Prokuratura oskarżyła go o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Sąd w Koszalinie skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu.  Więcej w papierowym wydaniu "Głosu Pomorza" i elektronicznym wydaniu e-paper.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo

  Zdjęcia

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej