Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów U15 [ZDJĘCIA]

OPRAC.: Red
W dniach 14-16 maja w Przemyślu odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów U-15 M, w którym uczestniczył zespół Enarga Markos Słupsk.

W pierwszym dniu turnieju nasz zespół doznał porażki z drużyną AZS UJK Kielce 78:82. Sobota była już bardziej pomyślna bowiem nasi kadeci pokonali zespół MKK Basket Gorzów 62:61.

Trzeciego dnia zmagań turniejowych przed spotkaniem Energa Markos Słupsk z Basketem Przemyśl drużyna z Gorzowa Wlkp. zdecydowanie pokonała AZS Kielce i była pewna awansu do półfinałów. Przed ostatnim meczem turnieju było wiadomo, że jak słupszczanie wygrają to zajmą pierwsze miejsce, ale porażka zepchnie ich na miejsce ostatnie czyli czwarte. Od samego początku zawodnicy ze Słupska wyszli na mecz skoncentrowani. Niestety kilka "dziwnych" decyzji sędziowskich wybiło ich z rytmu i w połowie I kwarty przegrywali z gospodarzami turnieju 6:15. Od tego momentu Energa Markos poprawiła obronę i skuteczność w ataku i po 10 minutach tracili tylko trzy punkty (15:18). Druga kwarta rozpoczęła się od dwóch celnych "trójek" i szybkich ataków słupszczan (w połowie II kwarty prowadzenie 27:20). Do przerwy gra się wyrównała, ale to słupska drużyna schodziła do szatni prowadząc 6 punktami (37:31). Pierwsza część trzeciej kwarty należała do zawodników z Przemyśla, którzy wyszli na prowadzenie 43:42. Odpowiedź kadetów Energii była bardzo dobra, wygrali oni końcówkę kwarty 19:5 i przed ostatnią częścią wygrywali 61:48. W IV kwarcie kontrolowali wynik spotkania (przemyślanie zbliżyli się na 10 oczek) i na koniec meczu uzyskali najwyższą przewagę (19 punktów). Ostateczny wynik 84:65 dla Energii Markos Słupsk.

Wygrana zapewniła zespołowi I miejsce w turnieju i awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski kadetów, który odbędzie się w dniach 28-30 maja 2021. Ponadto zawodnicy ze Słupska zdobyli indywidualne nagrody. Kacper Żukowski został wybrany do najlepszej piątki, a Nikodem Oleksy został MVP (najbardziej wartościowy zawodnik) całego turnieju.

Półfinały MP odbędą się w dniach 28-30 maja (16 drużyn, 4 grupy po 4 zespoły). Nasz klub zgłosił chęć organizacji jednego z turniejów.

W turnieju ćwierćfinałowym zespół Energa Markos Słupsk wystąpił w następującym składzie: Olivier Grad, Filip Kubiś, Michał Kozioł, Nikodem Oleksy, Wojciech Sorbian, Maciej Orzechowski, Mateusz Magiński, Dawid Kaczmarek, Dominik Szpakowski, Kacper Żukowski, Szymon Ziółkowski, Jakub Wasilewski. Trenerem zespołu jest Daniel Orzechowski, II trenerem Przemysław Słapik.