Turniej piłkarski w Miastku. Wygrał Start Miastko, przed JFA Przechlewo i Gryfem Słupsk (wideo, zdjęcia)

Andrzej Gurba
Turniej piłkarski w Miastku
Turniej piłkarski w Miastku Andrzej Gurba
W sobotę w Miastku odbył się turniej piłki nożnej rocznika 2009. Rywalizowało 10 zespołów.

Zwyciężyła drużyna Startu Miastko/SP 3 Miastko pokonując finale 2:1 JFA Przechlewo. W meczu o trzecie miejsce Gryf Słupsk zwyciężył 3:1 Dębnickie Orły. Piąte miejsce zajęła Kaszubia Studzienice wygrywając 1:0 z AP Gryf Słupsk. Na siódmym miejscu uplasowała się AP Słupia Kobylnica zwyciężając 1:0 U2 Bytów. Dziewiąte miejsce zajął Gryf Polanów wygrywając 1:0 ze Startem Miastko.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Magdę Bulczak (Start/SP 3 Miastko). Najlepszym bramkarzem został Wojciech Bogusławski (Gryf Słupsk). Najlepsi strzelcy turnieju to: Jan Wolski (Start/SP 3 Miastko) i Grzegorz Chrapkowski (JFA Przechlewo).

Wcześniej zespoły były podzielone na dwie 5-osobowe grupy. Odbyły się ćwierćfinały, półfinały, no i mecze o miejsca.

Turniej zorganizowali: Start Miastko, OSiR Miastko, SP nr 3 Miastku, PZPN.