Turniej w szachach szybkich. Zbigniew Mielczarski triumfował w Słupsku

Grają Michał Nisztuk (po prawej) - Dimitry Aniskiewicz
Grają Michał Nisztuk (po prawej) - Dimitry Aniskiewicz Fot. Łukasz Capar
W świetlicy Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku odbył się trzeci turniej w szachach szybkich P-15.

Te zawody zaliczane były do VIII Grand Prix Słupska. Grało 16 osób, w tym była jedna kobieta Nadzieja Jezikowska ze Stargardu. Z tego grona na 64 polach najlepiej radził sobie Zbigniew Mielczarski. Szachista ze Sławna został zwycięzcą. Jego dorobek wyniósł 8 punktów. Drugi był Dimitry Aniskiewicz (Ustka), który ugrał również 8 pkt. Trzecią lokatę wywalczył Jakub Janta (Bytów) - 6,5 pkt. N. Jezikowska zajęła dziesiąte miejsce. Do tego wystarczyło jej konto 4,5 pkt. Sędzią był Brunon Studziński. Po trzech turniejach w klasyfikacji generalnej VIII Grand Prix Słupska lideruje Zb. Mielczarski - 78 pkt. Wiceliderem jest D. Aniskiewicz - 75 pkt. Trzecią pozycję zajmuje Damian Wenelski (Malechowo) - 60 pkt. Za organizację tej cyklicznej imprezy szachowej odpowiedzialny jest Integracyjny Klub Sportowy Zryw Słupsk. Czwarty turniej VIII Grand Prix Słupska zaplanowano na 26 lipca (niedziela). Początek grania o godz. 10.