Turniej zapaśniczy w Miastku (zdjęcia, wideo)

Andrzej Gurba
W Miastku odbył się turniej zapaśniczy młodzików o puchar starosty bytowskiego, który był zarazem II Memoriałem Sebastiana Zwolskiego.

W sumie walczyło 85 zawodników z 10 klubów z województwa pomorskiego i warmińsko - mazurskiego oraz dwóch klubów obwodu Kaliningradzkiego (Rosja) - Kaliningrad i Swiatłogorsk.

Zawody miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie zmarłego w 2010 roku Sebastiana Zwolskiego - zawodnika ZKS Miastko. Minutą ciszy uczczono jego pamięć.

Podczas otwarcia zawodów z rąk prezesa Zapaśniczego Klubu Sportowego w Miastku Kazimierza Wanke udekorowano okazałym pucharem Piotra Zabłockiego - Mistrza Polski Kadetów za godne reprezentowanie Polski w Mistrzostwach Europy w Sztokholmie (Szwecja), gdzie zajął XII miejsce.

Młodzi zapaśnicy z Miastka wywalczyli dwa pierwsze miejsca. W młodzikach (do lat 14) złoty medal zdobył Kacper Karaśkiewicz w kategorii wagowej do 35 kg. W walce finałowej pokonał Nikodema Cyrockiego z Moreny Żukowo przez położenie na łopatki. Drugie miejsce w młodzikach zajął Piotr Ziembicki (32 kg), który w finale przegrał przez przewagę techniczną 0:8 z Alanem Kcoevem (Kaliningrad). Trzeci był Jakub Dobrowolski w wadze do 59 kg. W tej samej wadze czwarte miejsce zajął Krystian Olejniuk, a w wadze do 42 kg czwarte miejsce wywalczył Bartłomiej Tandecki.

W minizapasach (do lat 10) pierwsze miejsce wywalczył Leon Rudnik w wadze do 25 kg. Leon w finale pokonał Kewina Stencela (Cartusia Kartuzy) przez położenie na łopatki. Drugie miejsce zajął Witold Szor (43 kg), który w walce finałowej uległ Karolowi Bińczykowi z ZUKS Łękinia przez położenie na łopatki.Trzecie miejsca wywalczyli:Sebastian Tandecki (26 kg), Alex Ruszczyk (57 kg). Czwarte miejsce zajał Jacek Wysocki (26 kg), a piąty był Teodor Rosentrit (31 kg). W punktacji drużynowej zwyciężył GKS Cartusia Kartuzy przed Moreną-Wega Żukowo i ZKS Granicą Gdańsk. ZKS Miastko był piąty. - Walki zapaśnicze w Miastku stały na dobrym poziomie. Na wyróżnienie zasługuje Kacper Karaśkiewicz, który w tych zawodach pokonał dwóch bardzo silnych Rosjan zdobywając złoty medal i statuetkę walczących zapaśników. Duże podziękowania należą się państwu Bernadecie i Janowi Zwolskim za pomoc w organizacji zawodów, za zakupienie statuetek i ich wręczanie podczas dekoracji. Medale i puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Pomorskie Zrzeszenie LZS - mówi Kazimierz Wanke.