Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [18.10.2019 r.]

oprac. (d-ka)Zaktualizowano 
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu. Szymon Starnawski
Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę - 85 proc. ankietowanych. Więcej niż co trzeci z nich (36 proc.) deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki - tak mówi najnowszy raport "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania" serwisu zarobki.pracuj.pl.

- Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Zespoły kasjerów w Polsce są silnie sfeminizowane. Jak podają eksperci serwisu zarobki.pracuj.pl, 8 na 10 kasjerów to kobiety. Co ciekawe, panie dominują także wśród kierowników sklepów spożywczych (61 proc.) oraz ich zastępców (66 proc).

Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto. Dla porównania, przeciętna pensja sprzedawcy w branży motoryzacyjnej to 3100 zł netto, a kierownika sklepu spożywczego - 4600 zł netto.

DOKŁADNE ŚREDNIE ZAROBKI W WOJEWÓDZTWACH W PONIŻSZEJ GALERII >>>

Ile zarabiają kasjerki i kasjerzy w Polsce i w regionie? Sta...

Wyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach i najsilniej rozwiniętych regionach oraz duże sieci handlowe.

Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.

Wyższe wynagrodzenia oferują kasjerom np. sklepy informatyczne, motoryzacyjne czy RTV-AGD.

Płaca minimalna wzrośnie od 2019 roku.

Zdecydowanie najpopularniejsze są bony towarowe (38 proc.). Według wypowiedzi pracowników, firmy nieco rzadziej decydują się na świadczenia socjalne (28 proc.), ubezpieczenia na życie (25 proc.), prywatną opiekę medyczną (18 proc.).

WYPŁATA PLUS. JAKIE DODATKI DO PENSJI OFERUJĄ SIECI HANDLOWE? [BIEDRONKA, LIDL, IKEA, CARREFOUR, KAUFLAND]

Jakie są oczekiwania kasjerów? Kasjerzy to jedna z najbardziej charakterystycznych grup pracowników fizycznych. Jak wykazał raport Pracuj.pl, oczekują oni stabilnych i jasnych zasad zatrudnienia. Chcą wygodnej i szybkiej rekrutacji, uczciwych relacji z szefami oraz zdrowego środowiska pracy.

Jak pokazał raport Pracuj.pl "Na tropie dobrej pracy", pracownicy fizyczni zwracają przede wszystkim uwagę na wysokość wynagrodzenia. Tylko 35 proc. badanych chciałoby zmienić stanowisko na wyższe, ale już 77 proc. zmieniłoby pracę, jeśli w nowym miejscu otrzymaliby wyższe wynagrodzenie.

O tym, jakie są możliwości rozwoju w pracy kasjera wypowiedziała się dla Pracuj.pl Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska.

Bez nich nie moglibyśmy żyć, a zarabiają tak mało! Lista naj...

Co powiedziała? - W zależności od przedsiębiorstwa i branży może to różnie wyglądać. Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu. Taka pozycja też wiąże się z różnymi możliwościami – można na przykład zmienić specjalizację, zostać dyrektorem w dziale zakupów itd. Dużo zależy od tego, jak wygląda struktura firmy lub aktualne potrzeby biznesowe. Praca na stanowiskach związanych ze sprzedażą pozwala uzyskać kompetencje, które można wykorzystać też w innych obszarach, m.in. w marketingu. Taka osoba może przejść np. do działu personalnego albo zostać trenerem wewnętrznym i prowadzić szkolenia - mówi Kinga Jagiełło-Kulesza.

Źródło: Pracuj.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [18.10.2019 r.] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,623

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Bzdury moja żona tak chciała się wykazać teraz jest po operacji kręgosłupa i żeby ktoś z firmy zapytał jak się czujesz. a premie to zapomnijcie

G
Gość

Szkoda ze skupiać ie się na zarobkach a nie na tym ile trzeba robić. Nawet nie nie wiecie jak podli są klienci w takich sklepach. Przychodzą i myślą że wszystko im wolno, wszystko się nalezy a dzieciory latają, że sklepu robią sobie plac zabaw i drą ryja. Nie wspomnę ile opakowań pustych znajduje się pozostawianych na półkach bo przecież po co zapłacić jak już zjadłem. To samo dotyczy produktów przemysłowych lub ubrań. Takiego syfiarsta jakie robi polski naród w sklepach to nigdzie nie ma. Brudasy i tyle. Niech oni się zamienia to zobaczymy jaki będą mieli stosunek do takiej pracy.

m
marta

ja pracuje w biedronce i zarabiam 2500 z premiami ze trzeba pracowac to wiadomo nie wypisujcie bzdur

E
Edzio
11 października, 14:31, Kessi:

Jestem osobą prowadząca firmę budowlana i tez jestem zdania że w biedronce jest syf ja robię zakupy w lidlu i intermarche ale nie wyraziła bym się w taki sposób że biedr to sklep dla buedoty porostu dla ludzi którzy mają mniejsze zarobki trochę szacunku dla ludzi, więc panowie myślcie zanim napiszecie coś bo nie powinno się ludzi Obr, ac tylko dla tego że ktoś mniej zarabia.

17 października, 11:39, Gość:

A skąd wy to bierzecie, że tam są ceny niskie, chyba z reklam...uja tam masz pojęcia

Ale pierd.lisz ja nawet lekarzy widze w biedrze

G
Gość
17 października, 09:44, Gość:

Bzdury, bzdury, bzdury....... Pracuje jako kasjer od parunastu lat. Do Biedronki mnie nie chcieli, w Lidlu pracowałam całe 2 dni. Masakra. Większość ludzi nie widzi nawet tych 2000.Premie od święta. Moi znajomi pracują w Lidlu i Biedronce i naprawdę nie zazdroszczę. Poniewierani przez klientów za wszystko. Za zła cenę, za kolejki, za bałagan,za to że mają zły dzień. Przerwa w biegu, bo dostawa, bo towar, bo ceny, bo kolejki. Ktos pisze, że syf to zapraszam posprzątać bo kto i kiedy ma to zrobić? Jak ktoś w sklepie nie pracował nigdy nie zrozumie tej drugiej strony.

Zgadzam się całkowicie tak właśnie wygląda praca w biedronce

G
Gość
11 października, 14:31, Kessi:

Jestem osobą prowadząca firmę budowlana i tez jestem zdania że w biedronce jest syf ja robię zakupy w lidlu i intermarche ale nie wyraziła bym się w taki sposób że biedr to sklep dla buedoty porostu dla ludzi którzy mają mniejsze zarobki trochę szacunku dla ludzi, więc panowie myślcie zanim napiszecie coś bo nie powinno się ludzi Obr, ac tylko dla tego że ktoś mniej zarabia.

A skąd wy to bierzecie, że tam są ceny niskie, chyba z reklam...uja tam masz pojęcia

G
Gosc520
17 września, 12:36, Gość:

Ale lipa biedronka nie szanuje pracowników coraz większe wymagania zero podwyżek w styczniu było tulko wyrównanie staerk tym którzy mieli mniej niż najniższa krajowa reszta te same stawki id kasjera pi zastępcę i kierownika sklepu coraz więcej ludzi się zwalnia i wszystkie obowiązki spadają na resztę pracowników

Najgorsze jest to że ci dobrzy starzy pracownicy się zwalniają bo nie będą robić za takie pieniądze a nowy pracownik nie u ciągnie sklepu

Jeżeli biedronka nie zmieni wynagrodzeń to nie długo będzie bardzo źle

17 września, 15:42, emeryt budżetowy:

a zobacz co jest w służbie zdrowia, oprócz lekarzy i pielęgniarek pozostali zarabiają ochłapy, do tego dołóż ten niższy personel w sądach, urzędach skarbowych. Tu też są "niewolnicy".

18 września, 19:49, Gość:

Starzy kasjerzy muszą piec pieczywo, roznosić ceny, robić akcje,rozkładać towar ,obsługiwać klientów a nowi to tylko by siedzieli na kasie bo mówią że oni nie umią tego robić i niechcą się nauczyć opisałam na przykładzie biedronki w której pracuję

21 września, 9:54, Gość:

Starzy kasjerzy tylko pilnują, aby nikt z nowych nie zajął ich miejsca. Pracowałam w Biedronce wiem jak to wygląda. Nowi stale mają być na pierwszej kasie, a starzy idą rozkładać mrożonki, dokładać towar, sporadycznie siadają na kasie, a nowym się obrywa bo kolejka się zrobiła, bo złodziej przyszedł i coś ukradł. Siedząc na jedynce zawsze jest problem z przerwą, idziesz na przerwę kiedy reszcie pasuję albo nie idziesz wcale bo jest duża kolejka nawet jak jesteś w pracy przez 11 godzin siedząc tylko na kasie. Tak mają dobrze nowi! Nikt nie chcę siedzieć stale na kasie! Całe szczęście już tam nie pracuję.

11 października, 22:07, Jolka:

To jest prawda trzy etaty i kasa jedna no nie

"Jeżeli biedronka nie zmieni wynagrodzeń to nie długo będzie bardzo źle" Hahha a to Ci się udało, Biedronką już ze strachu narobiła w majtki

G
Gość
21 września, 2:23, Gość:

Super,pielęgniarka(obciążona psychicznie i fizycznie,zagrożona biologicznie) w szpitalu odpowiedzialna za życie ludzkie( opiekująca się chorymi,obłożnie chorymi(OIOM,oddziały internistyczne,chirurgiczne),z 20-letnim stażem zarabia 4000zł, A KIEROWNIK SKLEPU SPOŻYWCZEGO-4600ZŁ.SUPER

9 października, 23:03, Gość:

4

15 października, 23:16, Jonek:

Radzę zmienić pracę na kierownika sklepu spozywczego

Pracuję jako pielęgniarka na OIOMie,staż pracy ponad 20 lat.Pracuję na nocki,w święta i ze wszystkimi dodatkami(szkodliwe warunki,staż,za pracę w nocy i święta) to do 4000zł.dużo brakuje.

G
Gość

Bzdury, bzdury, bzdury....... Pracuje jako kasjer od parunastu lat. Do Biedronki mnie nie chcieli, w Lidlu pracowałam całe 2 dni. Masakra. Większość ludzi nie widzi nawet tych 2000.Premie od święta. Moi znajomi pracują w Lidlu i Biedronce i naprawdę nie zazdroszczę. Poniewierani przez klientów za wszystko. Za zła cenę, za kolejki, za bałagan,za to że mają zły dzień. Przerwa w biegu, bo dostawa, bo towar, bo ceny, bo kolejki. Ktos pisze, że syf to zapraszam posprzątać bo kto i kiedy ma to zrobić? Jak ktoś w sklepie nie pracował nigdy nie zrozumie tej drugiej strony.

G
Gość
16 października, 19:27, Gość:

Jaka stawka dla osoby początkującej ? Jestem osobą uczącą się .

** Biedronka i Lidl

G
Gość

Jaka stawka dla osoby początkującej ? Jestem osobą uczącą się .

J
Jonek
21 września, 2:23, Gość:

Super,pielęgniarka(obciążona psychicznie i fizycznie,zagrożona biologicznie) w szpitalu odpowiedzialna za życie ludzkie( opiekująca się chorymi,obłożnie chorymi(OIOM,oddziały internistyczne,chirurgiczne),z 20-letnim stażem zarabia 4000zł, A KIEROWNIK SKLEPU SPOŻYWCZEGO-4600ZŁ.SUPER

9 października, 23:03, Gość:

4

Radzę zmienić pracę na kierownika sklepu spozywczego

G
Gość

Dziwne znajomi zarabiają w Lidlu po 1700 zł a te stawki co podają ma kadra kierownicza ale brednie tu piszą i zatrudnienie 3/4 lub 7/8 etatu ale pracodawca

J
Jolka
17 września, 12:36, Gość:

Ale lipa biedronka nie szanuje pracowników coraz większe wymagania zero podwyżek w styczniu było tulko wyrównanie staerk tym którzy mieli mniej niż najniższa krajowa reszta te same stawki id kasjera pi zastępcę i kierownika sklepu coraz więcej ludzi się zwalnia i wszystkie obowiązki spadają na resztę pracowników

Najgorsze jest to że ci dobrzy starzy pracownicy się zwalniają bo nie będą robić za takie pieniądze a nowy pracownik nie u ciągnie sklepu

Jeżeli biedronka nie zmieni wynagrodzeń to nie długo będzie bardzo źle

17 września, 15:42, emeryt budżetowy:

a zobacz co jest w służbie zdrowia, oprócz lekarzy i pielęgniarek pozostali zarabiają ochłapy, do tego dołóż ten niższy personel w sądach, urzędach skarbowych. Tu też są "niewolnicy".

18 września, 19:49, Gość:

Starzy kasjerzy muszą piec pieczywo, roznosić ceny, robić akcje,rozkładać towar ,obsługiwać klientów a nowi to tylko by siedzieli na kasie bo mówią że oni nie umią tego robić i niechcą się nauczyć opisałam na przykładzie biedronki w której pracuję

21 września, 9:54, Gość:

Starzy kasjerzy tylko pilnują, aby nikt z nowych nie zajął ich miejsca. Pracowałam w Biedronce wiem jak to wygląda. Nowi stale mają być na pierwszej kasie, a starzy idą rozkładać mrożonki, dokładać towar, sporadycznie siadają na kasie, a nowym się obrywa bo kolejka się zrobiła, bo złodziej przyszedł i coś ukradł. Siedząc na jedynce zawsze jest problem z przerwą, idziesz na przerwę kiedy reszcie pasuję albo nie idziesz wcale bo jest duża kolejka nawet jak jesteś w pracy przez 11 godzin siedząc tylko na kasie. Tak mają dobrze nowi! Nikt nie chcę siedzieć stale na kasie! Całe szczęście już tam nie pracuję.

To jest prawda trzy etaty i kasa jedna no nie

M
Mirek
21 września, 12:12, Inź:

Ja mam 6 emerytury i 5 w firmie do biedronki nie chodze bo tam jest brud nielad i smierdzi a pozatym to sklep dla biedoty i beneficjentow mopsu i 500 kaczora

26 września, 17:28, Gość:

Debil

28 września, 15:04, Gość:

Masz rację sama trucizna w tych sklepach jest walka cenowa liczy się zysk a nie klient.

10 października, 4:49, Heniek:

Co za chamstwo skąd Ty się urwałeś paniczu?

Ty jesteś d.....i tyle jak masz tyle kasy to po co chodzisz do tych sklepów skoro piszesz że syf i brud widząc że sam robisz zakupy hahaha bo niby masz kasę jo tak w du...... masz hehehe

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3