Tysiąc złotych kary dla mieszkańca powiatu słupskiego, który złamał zasady kwarantanny

Zbigniew Marecki
Archiwum
Udostępnij:
Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego kara tysiąca złotych została nałożona z zastosowaniem miarkowania z uwzględnieniem sytuacji rodzinnej, majątkowej i źródeł dochodu - poinformowała Henryka Kisiel, rzecznik prasowy słupskiego sanepidu.

Jak już informowaliśmy, w słupskim sanepidzie prowadzono postępowanie administracyjne wobec mężczyzny w średnim wieku, mieszkańca powiatu słupskiego, który w okresie przewidzianej kwarantanny opuścił docelowe miejsce jej odbywania.

W takim przypadku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020 r., o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw mógł nałożyć karę pieniężną w drodze decyzji administracyjnej w kwocie do 30 000 zł. Wobec tej osoby 9 kwietnia wszczęto postępowanie administracyjne, a strona miała prawo przedstawić swoje stanowisko w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia.

Ponadto do słupskiego sanepidu wpłynęło 10 informacji z policji, które zostaną rozpatrzone po zakończeniu postępowania przygotowawczego przez policję.

Zobacz także: Słupscy restauratorzy dowieźli świąteczne dania służbom medycznym.

Słupscy restauratorzy dowieźli świąteczne dania służbom medy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A Struk ile kary dostał marszałek Struk ?

Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie