U-2 Lotka z Bytowa zdobyła złoty medal w drużynowych mistrzostwach Polski młodziczek

Krzysztof Niekrasz [email protected]
Radość bytowskiej ekipy U-2 Lotka ze zdobycia złotego medalu w drużynowych mistrzostwach Polski młodziczek. Ze zbioru bytowskiego klubu U-2 Lotka
Zawodniczki U-2 Lotki Bytów zdobyły drużynowe mistrzostwa Polski młodziczek młodszych. Finał odbył się w Choroszczy koło Białegostoku.

Do mistrzostw zakwalifikowało się sześć najlepszych drużyn z kraju. U-2 Lotka reprezentowany był przez dziewczęta trenujące w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie: Klaudię Peplińską, Annę Dudę, Laurę Bujak, Aleksandrę Sieprawską, Weronikę Niklas i Annę Radtke.

W pierwszych pojedynkach Bytów wygrał po 5:0 z Badmintonem Choroszcz i Chrobrym Piotrowice. Tym samym ekipa U-2 zajęła pierwsze miejsce w grupie i dostała się do finału, w którym spotkała się walce o złoty medal z białostockim Hubalem. Mecz toczył się do wygrania trzech gier przez którąś z drużyn. W pierwszej grze najlepsza zawodniczka z Bytowa w tej kategorii Anna Duda (pierwsze miejsce na listach klasyfikacyjnych PZBad.) pokonała gładko Emilię Drągowską (trzynaste miejsce na listach PZBad.) 2:0 (21:4, 21:4). Do drugiej gry na boisku pokazały się A. Duda z Laurą Bujak (para numer dwa na listach PZBad.), a naprzeciwko ich stanęła para z numerem osiem Karolina Cieślik z Gabrielą Kułakowską. Bytowski debel wygrał 2:0 (21:4, 21:17).

Do trzeciej gry, pojedynczej, wyszły bytowska badmintonistka Klaudia Peplińska (nr 5) i białostoczanka Aleksandra Radziszewska (nr 16). Klaudia wiedziała, że na nią spadł duży ciężar i jeśli wygra mecz, to bytowska drużyna zdobędzie już złoto. W pierwszym secie przegrywała 10:15, a następnie 15:19. Kolejne trzy wygrane lotki przez Klaudię dały jej wiarę, że można tego seta jeszcze wygrać i tak też się potem stało. Bardzo dobre zagrania mocnymi smeczami Peplińska zakończyła wygraną 21:19.

W drugim secie to zawodniczka z Bytowa kontrolowała przebieg gry. Wygrała 21:15 i cały swój pojedynek 2:0. Ten wygrany cały mecz 3:0 zapewnił medal z najszlachetniejszego kruszcu dla bytowianek. Oto końcowa klasyfikacja drużynowych mistrzostw Polski młodziczek młodszych: 1. U-2 Lotka Bytów, 2. Hubal Białystok, 3. Chrobry Piotrowice, 4. Milenium Warszawa, 5. SKB Suwałki, 6. Badminton Choroszcz.