Ubezpieczyć swoje mienie – to połowa sukcesu; ubezpieczyć je DOBRZE – to pełny sukces.

Artykuł sponsorowany
Czasem w kilka minut nawałnica, ulewny deszcz, silny wiatr, czy grad niszczy nasz dorobek. Nieprzewidziane i gwałtowne anomalie pogodowe coraz częściej powodują dotkliwe straty w wielu gospodarstwach domowych. Dlatego koniecznie trzeba dobrze ubezpieczać swój majątek.

Rolnicy zobowiązani są do zawierania obowiązkowych ubezpieczeń budynków w gospodarstwie rolnym od ognia i innych zdarzeń losowych. Pomimo ustawowego obowiązku ubezpieczenia należy zwrócić uwagę na ich zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Ubezpieczone są tylko budynki, a budowle oraz mienie ruchome nie są chronione ubezpieczeniowo.
Zakres zdarzeń losowych objętych obowiązkowym ubezpieczeniem budynków w gospodarstwach rolnych, również nie chroni kompleksowo naszego majątku.

W Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" zwracamy uwagę na właściwe oszacowanie wartości majątku, tak aby suma ubezpieczenia odpowiadała faktycznej wartości mienia lub wartości ewentualnej straty, jaką możemy ponieść w wyniku działania żywiołu. Zaniżenie wartości budynku i zaoszczędzenie w ciągu roku kilkunastu złotych na składce może skutkować zbyt niskim odszkodowaniem, które nie pozwoli na skompensowanie poniesionych strat w przypadku znacznej szkody. Również przeszacowanie wartości, czyli ustalenie sumy ubezpieczenia na poziomie wyższym niż wartość majątku, nie jest rozsądne – zapłacimy wyższą składkę, a nie otrzymamy większej kwoty odszkodowania niż wartość budynku. Dlatego jedną z najważniejszych kwestii jest prawidłowe ustalenie sumy ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczeń obowiązkowych można rozszerzyć zawierając w TUW "TUW" umowę w pakiecie "Bezpieczna Zagroda". Budynki będą ubezpieczone dodatkowo od skutków zalania, działania dymu i sadzy, trzęsienia ziemi, upadku drzew i masztów, uderzenia pojazdu. Dla budynków starszych, w których przeprowadzono remont kapitalny, czy modernizację – wymiana dachu, stolarki, instalacji, ocieplenie - Towarzystwo stworzyło możliwość ubezpieczenia nakładów inwestycyjnych w pełnej wartości. W tym pakiecie można ubezpieczyć również budowle, małą architekturę, nagrobki, ruchomości domowe, mienie związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego oraz zwierzęta gospodarskie i zmagazynowane ziemiopłody i materiały. W naszych gospodarstwach jest coraz więcej urządzeń elektrycznych. Pomimo stosowania zabezpieczeń antyprzepięciowych, coraz częściej w czasie gwałtownej burzy zniszczeniu ulegają zarówno sprzęty gospodarstwa domowego, jak i urządzenia techniczne w gospodarstwie. Pakiet daje możliwość ochrony od skutków przepięć. Proponujemy również pokrycie kosztów poszukiwania przyczyny szkody. Często znalezienie miejsca, gdzie powstało zalanie domu z pękniętej rury poprzedzone jest rozkuciem ścian, czy stropów i przywrócenie domu do stanu sprzed szkody wiąże się z dużym kosztem. Zdarzają się również problemy ze skutkami przenikania wód gruntowych przez fundamenty czy ściany w okresie gdy wskutek długotrwałych opadów podnosi się na dłuższy czas poziom wód gruntowych. Takie ryzyko również jest objęte ubezpieczeniem w pakiecie "Bezpieczna Zagroda". Pakiet ten dostępny jest również dla osób mieszkających na wsi, a niebędących rolnikami. Ubezpieczą w nim budynki, których ubezpieczenie jest obowiązkowe dla rolników, oraz całe pozostałe mienie. Różnorakie zagrożenia będące skutkiem coraz bardziej dynamicznych i niespodziewanych zjawisk pogodowych zdarzają się bardzo często. Huragany i trąby powietrzne pojawiają się nagle w rejonach, gdzie wcześniej się nie zdarzały. Długotrwałe i obfite deszcze zalewają miejsca kiedyś bezpieczne. Pojawiają się osuwiska. Gwałtowne burze czy gradobicia występują w kiedyś spokojnych miesiącach, a powodzie przybierają katastroficzne rozmiary. Przemyślane i szerokie ubezpieczenie staje się koniecznością. Zniszczeniu wskutek zdarzeń losowych często ulegają również pojazdy – samochody czy maszyny rolnicze. Uszkodzić może je grad, huragan, spadający konar czy woda podczas powodzi, spływu wody lub błota po drodze, podjeździe lub w garażu. Ochrona pojazdów w TUW "TUW" od skutków takich zdarzeń proponowana jest w produktach "Auto Casco" dla samochodów i "Agro Casco" dla maszyn i pojazdów rolniczych.

Nasze Towarzystwo, jak co roku przygotowało bogatą (20 wariantów ubezpieczenia) ofertę ubezpieczenia upraw rolnych, z której każdy zainteresowany rolnik może wybrać ryzyka najbardziej mu odpowiadające, czyli te ryzyka, które w największym stopniu zagrażają prowadzonym przez niego uprawom. Z uwagi na coraz większą częstotliwość występowania w naszym kraju anomalii atmosferycznych w postaci huraganów i towarzyszącym im nawałnic (deszcze nawalne, gradobicia), Towarzystwo oferuje, aż w sześciu wariantach, oprócz najbardziej „popularnego” wśród rolników ryzyka gradobicia, także i ryzyka deszczu nawalnego oraz huraganu. Taki właśnie zakres ubezpieczenia upraw rolnych, w szczególności upraw zbóż, rzepaku, kukurydzy oraz roślin strączkowych, cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem rolników, a dzięki oferowaniu przez TUW „TUW” tych ubezpieczeń z możliwością skorzystania z dopłaty z budżetu państwa, ubezpieczenia te są także atrakcyjne cenowo.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" posiada szeroką i dobrze przemyślaną ofertę dla mieszkańców wsi. Nasi przedstawiciele dobiorą dla każdego właściwą ochronę. Więcej na www.tuw.pl .

„Informacja stanowi materiał promocyjny
Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“ z siedzibą: 02-793 Warszawa, ul. Raabego 13“

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3