Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą kondycją w jeziorze

(FEN)
Pływacy ostro wystartowali do rywalizacji w Lubowidzu. Zawody przebiegały bezproblemowo w dobrych warunkach.  Emocji  było sporo. Organizacja mistrzostw znakomita.
Pływacy ostro wystartowali do rywalizacji w Lubowidzu. Zawody przebiegały bezproblemowo w dobrych warunkach. Emocji było sporo. Organizacja mistrzostw znakomita. CSiR Lębork

To była bardzo ciekawa impreza pływacka. Temperatura wody miała 23 stopnie Celsjusza. O dwa stopnie Celsjusza więcej było na powietrzu. W takich warunkach odbyły się XII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Rywalizowano w jeziorze Lubowidz niedaleko Lęborka.

Zawody były próbą dla osób, które musiały mieć dobrą kondycję i wytrzymałość. Na starcie zameldowało się 37 osób. Wszyscy mieli do przepłynięcia 2000 m. W kategorii młodzieżowej (do 29 lat) wygrał Adam Głogowski (Tri-Warrior/ATC Cargo Team). Zwycięzca miał czas 25.05 min i za ten wyczyn skasował nagrodę pieniężną 400 zł. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Oller (Kormoran Olsztyn) - 26.18 min (nagroda 200 zł). Jako trzeci na mecie zameldował się Piotr Dulski (Poznań) - 27.39 min i skasował za to nagrodę 100 zł. Z lęborczan najlepiej spisał się Dobromir Nowak, który był piąty. Jego czas to 33.22 min. Rywalizację młodzieżową w stawce kobiet wygrała Anita Nita (Śląsk Wrocław). Triumfatorka osiągnęła czas 26.34 min (nagroda 400 zł).

Z czasem 32.46 min klasyfikację w kategorii masters (30 lat i starsi) wygrał Tomasz Lutkowski (Poznań), który otrzymał kopertówkę z kwotą 400 zł. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Lendzian (Olsztyn). Jego czas to 33.05 min (200 zł). Trzeci był Mirosław Abraham (Solex Lębork). Lęborczanin miał rezultat 33.26 min. Za ten wyczyn otrzymał kopertówkę z kwotą 100 zł. Miejsca pozostałych przedstawicieli ziemi lęborskiej: 12. Krystian Springman (Lębork) - 46.10 min, 13. Lech Kaftański (Łebień) - 47.47 min, 14. Marek Kleba (Lębork) - 48.38 min, 15. Krzysztof Pietrzyk (Lębork) - 49.49 min, 16. Roman Busko (Charbrowo) - 50.50 min. Z grona kobiet w stawce masters pierwsze miejsce zajęła Agata Krzewińska (Łódź) - 32.10 min (400 zł). Za łodzianką zameldowała się jako druga Dagna Dybała-Makurat z Lęborka - 35.29 min (200 zł). Trzecie miejsce wywalczyła Alicja Giedryś (Szansa Start Gdańsk). Czas gdańskiej pływaczki to 35.33 min (100 zł). Najstarszym pływakiem okazał się 67-letni Janusz Płonka (Gdynia). Najmłodszym uczestnikiem mistrzostw był 13-letni Artur Kamieniecki (Solex Lębork). Obaj otrzymali piękne puchary.

Pływackiej rywalizacji nie ukończyła tylko jedna osoba. Organizatorzy mistrzostw to: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku, Plaża Miron w Lubowidzu (Beata Bednarczyk), drużyna WOPR przy CSiR w Lęborku. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki.